Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Ubezpieczenie ochrony zniżek – czemu służy

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Ubezpieczenie ochrony zniżek – czemu służy

Ubezpieczenia komunikacyjne to zestaw różnorodnych umów, które dotyczą ubezpieczonego samochodu i znajdujących się w nim pasażerów. Oczywiście, podstawę takiego ubezpieczenia stanowi obowiązkowe OC. Tę opcję musi mieć każdy, niezależnie od preferencji i priorytetów, niezależnie też od innych wyborów. Natomiast wszystkie pozostałe elementy ubezpieczenia można dowolnie i swobodnie wybrać, zależnie od własnych upodobań.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Umowy dodatkowe

W pakiecie umów dodatkowych, które można wykupić przy obowiązkowym ubezpieczeniu OC znajduje się wiele ciekawych propozycji dodatkowych. Może to być ubezpieczenie autocasco, które zapewnia pieniądze na naprawę ewentualnych uszkodzeń. Może to być ubezpieczenie typu asisstance, które gwarantuje szeroki zakres usług dla kierowców. Może to być ubezpieczenie opon, dzięki któremu o każdej porze i w każdym miejscu można liczyć na wymianę koła w samochodzie oraz ubezpieczenie szyb, które pozwala na wymianę lub naprawę uszkodzonej lub wybitej szyby bez obaw o utratę zniżek z autocasco. Ochronie zniżek służy jeszcze jedna umowa dodatkowa. Jest to ubezpieczenie ochrony zniżek. Warto rozważyć jego wykupienie, ponieważ może się ono okazać bardzo korzystne. Wszystko zależy od przeliczenia inwestycji i zysków.

Ubezpieczenie ochrony zniżek

Czym jest ubezpieczenie ochrony zniżek? To dodatkowa opcja ubezpieczeniowa, która powoduje, że posiadane zniżki za bezszkodową jazdę są chronione. Mając to ubezpieczenie można się nie obawiać o skutki jednej szkody. Pierwsza szkoda, do której dojdzie w danym roku polisowym nie jest uwzględniona w kalkulacji składki na kolejny rok, jeżeli klient ma wykupione ubezpieczenie ochrony zniżek. Ta umowa dodatkowa jak gdyby anuluje fakt pojawienia się pierwszej szkody. To, czy ubezpieczenie to jest korzystne zależy więc w dużej mierze od wysokości posiadanych już zniżek. Trzeba więc rozważyć, jak wysokie są zniżki i ile wynosi składka za umowę. Jeżeli zniżki są wyższe niż składka, to polisa zdecydowanie się kalkuluje. Zdarzenia nikt nie jest w stanie przewidzieć, a warto zachować wysokie zniżki, bo to duża oszczędność. Zdecydowanie lepiej tak zrobić niż stracić zniżki i płacić wyższą składkę. Jeżeli kwota oszczędzona i zainwestowana są zbliżone, mimo wszystko warto rozważyć to ubezpieczenie. Firmy ubezpieczeniowe starają się coraz dokładniej i coraz staranniej odpowiadać na potrzeby klientów i stąd właśnie takie różnorodne propozycje. Wszystko to ma na celu odkrycie zróżnicowanych oczekiwań klientów, a na tej podstawie stworzenie produktów, które te oczekiwania będą spełniać. To sposób na zjednanie sobie stałych i lojalnych kupujących, którzy będą wracali co rok.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty