Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Ubezpieczenie od utraty zniżek OC i AC

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Ubezpieczenie od utraty zniżek OC i AC

Ubezpieczenie OC i AC konstruowane jest na bazie podstawowej składki oraz całego systemu zniżek i zwyżek, które są naliczane ubezpieczonemu. Na uzyskanie zniżek i zwyżek wpływa wiele różnorodnych czynników. Wśród nich są takie jak wiek kierowcy, staż za kierownicą, parametry auta i historia szkodowości. Im więcej zniżek uda się uzyskać, tym niższa jest składka za ubezpieczenie. Każde zgłoszenie szkody powoduje, że ubezpieczony traci jakąś część zniżek, przeskakuje więc do niższej rangi taryfowej, a jego ubezpieczenie w kolejnym roku będzie droższe. Czy da się i przed tym zabezpieczyć? Da się. Służy temu ubezpieczenie od utraty zniżek.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie od utraty zniżek OC i AC

Towarzystwa ubezpieczeniowe chcąc przekonać do siebie kolejnych klientów oferują coraz ciekawsze i coraz bardziej atrakcyjne rozwiązania ubezpieczeniowe. Mają one dostarczać klientom polisy, które łączą w sobie satysfakcjonujący zakres ubezpieczenia wraz z atrakcyjną ceną, którą można zachować na dłużej. Tak też powstało ubezpieczenie od utraty zniżek. Jest ono opcją dodatkową, którą można sobie wykupić w ramach ubezpieczenia OC i AC. Zasadą jego działania jest to, że pozwala zachować uzyskane zniżki, nawet jeżeli dojdzie do zgłoszenia szkody z polisy ubezpieczeniowej.

Przeczytaj więcej: Zalety pakietu OC AC

Konstrukcja ubezpieczenia

Ubezpieczenie od utraty zniżek chroni wyłącznie te zniżki, które zostały uzyskane za bezszkodową jazdę. Jeżeli w kolejnym roku ubezpieczenia, ubezpieczone będzie nowe auto, o większej mocy silnika, które generuje zwyżkę, to nie można liczyć na to, że cena ubezpieczenia pozostanie ta sama. To jest zupełnie nowy pojazd i nie można przenieść zniżki z jednego modelu samochodu na drugi. Ubezpieczenie dotyczy więc wyłącznie historii ubezpieczeniowej. Jeżeli udało się uzyskać zniżki za bezszkodową jazdę, ta polisa pomoże je utrzymać. Niektóre towarzystwa określają tutaj pewne limity i ograniczenia. Jednym z nich może być poziom zabezpieczanej zniżki. Maksymalnie można otrzymać nawet 60% bonus. Wiele towarzystw decyduje się na ubezpieczenie wyłącznie tego poziomu zniżek. Jeżeli są one niższe, ubezpieczenie nie może zostać zawarte. Wśród wyłączeń bardzo często pojawia się również obecność młodej osoby, do 25 roku życia, jako współwłaściciela danego auta oraz sytuacja, gdy współwłaściciel posiada prawo jazdy krócej niż 3 lata lub nie posiada go wcale. I najważniejsza rzecz, kiedy ubezpieczenie zaczyna działać? Otóż, gdy dojdzie do szkody ubezpieczeniowej, która wpłynęłaby na utratę zniżek, dzięki ochronie zniżek, tej utraty nie wygeneruje. Przed zawarciem ubezpieczenia warto sprawdzić szczegóły polisy, ponieważ niektóre towarzystwa obejmują ochroną jedno zdarzenie ubezpieczeniowe na rok, a inne mogą uwzględniać dłuższe, 2-3 letnie okresy, a wtedy zgłoszonych szkód może być więcej (np.2 zgłoszone szkody). W chwili, gdy liczba szkód przekroczy tę objętą ubezpieczeniem, polisa na kolejny rok zostanie wyliczona zgodnie z taryfą i zgodnie z poziomem zniżek po uwzględnieniu wszystkich zdarzeń. Innymi słowy, jeżeli, przy ochronie jednego zdarzenia na rok, dojdzie w roku polisowym do dwóch zdarzeń, to kolejna polisa wyliczana będzie według taryfy uwzględniającej dwie szkody, a nie jedną, mimo, że pierwsza podlegała ochronie. Ubezpieczenie od utraty zniżek to bardzo dobre rozwiązanie. Często bowiem dopłata za tę dodatkową opcję jest znacznie mniejsza niż zwyżka, jaką by się uzyskało w razie wyrządzenia i zgłoszenia szkody.

Sprawdź podobne: Warunki zdobycia zniżek na OC

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty