Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Ubezpieczenie opon

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Ubezpieczenie opon

Ubezpieczenia komunikacyjne to szeroka gama ubezpieczeń, które można dowolnie i swobodnie komponować i zestawiać. Oczywiście bazą dla nich jest obowiązkowe ubezpieczenie OC, które musi wykupić każdy kierowca, każdy posiadacz auta. Jednakże, tylko OC jest tutaj koniecznością. Wszystkie pozostałe opcje to dowolność i swoboda. Nie ma obowiązku ich kupowania. Skoro tak, można je zestawić tak, by idealnie pasowały do potrzeb i oczekiwań użytkownika.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

 

Ubezpieczenia dodatkowe

W zestawie ubezpieczeń dodatkowych, które oferowane są przez towarzystwa ubezpieczeniowe do ubezpieczenia obowiązkowego OC, znajduje się wiele ciekawych propozycji. Można wybrać dla siebie polisę auto casco, oczywiście pod warunkiem, że auto spełnia stawiane wymagania. Można wybrać również:

  • ubezpieczenie szyb
  • ubezpieczenie opon
  • assistance
  • gwarancję zachowania składki

Wszystko oczywiście zależy od wybranego towarzystwa oraz potrzeb i oczekiwań, jakie kierowca uważa za ważne dla siebie. Nie wszystkie towarzystwa mają taką samą ofertę. W każdym znaleźć można ubezpieczenie OC i AC, natomiast pozostałe opcje dodatkowe to oferta różniąca firmy między sobą. Jest to element, który daje im możliwość konkurowania ze sobą, co jest dość zrozumiałe, dlatego też nie ma się czemu dziwić. Dzięki takiej różnorodności, każdy z klientów ma możliwość znaleźć rozwiązanie dla siebie idealne.

Przeczytaj więcej: Dodatkowe ubezpieczenia samochodu. Jakie wybrać?

Ubezpieczenie opon

I tu właśnie, w ramach opcji dodatkowych pojawia się ubezpieczenie opon. To bardzo ciekawa propozycja szczególnie dla osób, które są często w podróży, a ich codziennością jest przemierzanie dużych odległości. Raz, że w takiej sytuacji znacznie łatwiej o uszkodzenie opony, a dwa – nie wszędzie zna się dobry warsztat, który to naprawi. Przebita opona to jedna z najczęstszych usterek, które zdarzają się na drodze. Nie każdy jednakże wozi ze sobą koło zapasowe i lewarek, które pozwoliłby w miarę szybko uporać się z problemem. Przebita opona też bardzo różnie reaguje. Czasem można dojechać jeszcze do warsztatu, bo to, co uszkodziło oponę nadal w niej tkwi, więc nieco blokuje powietrze przed zbyt szybkim uciekaniem. Czasem jednak, to co przedziurawiło natychmiast wypada z opony i pozostaje otwarta dziura, którą powietrze ucieka bardzo szybko. W pierwszym przypadku zagrożenie jest znacznie mniejsze. Zatkana dziura pozwala dojechać do warsztatu i naprawić koło, w drugim nie ma na to żadnych szans. Ubezpieczenie powoduje, że w każdej chwili i w każdym miejscu można zyskać pomoc. Wystarczy zgłosić, że doszło do zdarzenia i natychmiast zostanie ono rozwiązane. Na miejsce postoju zostanie przywieziona nowa opona, a wykwalifikowani pracownicy dokonają zmiany. Oczywiście, ubezpieczenie działa w taki sposób, że nie tylko usługa wchodzi w jego zakres, ale również jej koszty. Koszt usunięcia starej opony i założenia nowej, niezależnie czy na miejscu zdarzenia, czy w warsztacie, jest w pełni finansowany z ubezpieczenia. Decydując się na taką polisę warto jeszcze sprawdzić, czy towarzystwo limituje ilość interwencji w ciągu roku polisowego, czy nie ma limitu. Coraz więcej firm oferuje tego rodzaju usługę w formie nielimitowanej. Ubezpieczenie jest bardzo praktyczne i użyteczne. Warto rozważyć jego dokupienie, ponieważ może być ono bardzo pomocne

Zainteresuje Cię również:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty