Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Ubezpieczenie pasażerów

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Ubezpieczenie pasażerów

Chociaż zawsze staramy się jechać jak najostrożniej i zakładamy, że ominie na wypadek, to jednak niekiedy dochodzi do sytuacji, które trudno przewidzieć. Właśnie w takich sytuacjach skorzystać możemy z finansowego wsparcia, jakie daje OC. Czy po to, by zabezpieczyć się jeszcze bardziej warto zainwestować również w ubezpieczenie NNW?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Czym jest NNW?

Ubezpieczenie od Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków, stanowi dodatkową formę ubezpieczenia, obok obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jest ono dobrowolne i zazwyczaj obejmuje okres 12 miesięcy. Ubezpieczenie NNW obejmuje szkody do których doszło w czasie jazdy albo bieżącej obsługi samochodu. Przy czym dotyczy ono nie tylko kierowcy, ale i pasażerów pojazdu. Ubezpieczenie tego rodzaju jest dobrowolne. Jeśli mowa o wypadkach w ruchu drogowym, to ubezpieczenie takie pokrywa między innymi:

  • uszczerbki na zdrowiu będące efektem wypadku jak również te nabyte podczas wsiadania lub wysiadania z pojazdu,
  • podczas naprawy pojazdu na trasie jazdy lub
  • w czasie przebywania w samochodzie podczas postoju lub gdy zatrzymujemy się, jak również
  • gdy załadowujemy lub rozładowujemy przyczepę.

Zakres jego obowiązywania zapisany jest w umowie.

Kiedy możemy skorzystać z NNW?

Ubezpieczenie takie zapewni nam finansową rekompensatę, jeśli dojdzie do powstania szkód lub uszczerbku na zdrowiu. Ubezpieczenie takie bierze pod uwagę następstwo nieszczęśliwych wypadków kierowcy samochodu, które związane są z poruszaniem się po drogach publicznych, od chwili wejścia do samochodu do wyjścia z niego. Również z uwzględnieniem postoju na trasie. Nie obejmuje ono jednak zniszczonego mienia, a tylko osoby. Odszkodowanie przysługuje w przypadku poniesienia stałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. W takim wypadku polisa pokrywa na przykład koszty związane z zakupem przedmiotów niezbędnych do leczenia czy życia, jak również transport zwłok. Jeśli poszkodowany będzie martwy, świadczenia zostaną przekazana rodzinie lub osobom do tego upoważnionym. Polisa może nas chronić na obszarze Polski ,jak również za granicą, zakres jej obowiązywania uzależniony jest od brzmienia umowy.

Kiedy przydaje się NNW?

Jeżeli dojdzie do wypadku, a wina leży po stronie innego kierowcy, wtedy możemy starać się o odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy. Jeśli to my jesteśmy sprawcami wypadku i poszkodowani zostaną jadący z nami to oni również otrzymają pieniądze z naszego ubezpieczenia OC. Jednak to ubezpieczenie nie obejmuje szkód, które odnieśliśmy my, jako osoby kierujące pojazdem, właśnie w takich przypadkach przydaje się ubezpieczenie NNW, które dodatkowo zapewnia również dodatkowe ubezpieczenie dla naszych pasażerów. Na odszkodowanie tego rodzaju nie możemy liczyć, jeśli spowodowaliśmy wypadek będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Kwoty wypłacane z tytułu ubezpieczenia oraz jego zakres uzależniony jest w dużej mierze od rodzaju posiadanego ubezpieczenia. W znacznej mierze jest to kwestia wysokości uiszczanej przez nas składki.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty