Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Ubezpieczenie samochodu firmowego - czy warto?

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Ubezpieczenie samochodu firmowego - czy warto

Ubezpieczenie samochodu, każdego samochodu, to obowiązek nałożony przez ustawodawcę. Właściciel pojazdu musi wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC, niezależnie od tego, do jakiego celu ten samochód jest użytkowany. Czy jest to prywatne korzystanie, czy służbowe, pojazd musi mieć wykupioną polisę.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie OC samochodu firmowego

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, jak już wspomniano. Sposób użytkowania pojazdu może mieć wpływ wyłącznie na to, jak wysoką składkę trzeba będzie za tę polisę zapłacić. Jeżeli w firmie jest tylko jeden samochód służbowy, to należy postarać się o ofertę indywidualną dla niego. Jeżeli zaś firma dysponuje flotą pojazdów, warto zainteresować się ubezpieczeniem przeznaczonym właśnie dla floty. Takie flotowe polisy bywają bardzo korzystne, szczególnie jeżeli użytkowane są w niej dobre auta. Oferta jest zwykle uśredniona, a ubezpieczone są wszystkie samochody na jednym dokumencie. To znacznie ułatwia obsługę takiego ubezpieczenia zarówno w momencie jego zawierania, jak i w przypadku ewentualnego wypłacania odszkodowania.

Ubezpieczenie AC samochodu firmowego

Ubezpieczenie AC jest polisą dodatkową i to, czy warto się na nie zdecydować w przypadku pojazdu służbowego, nie jest wcale takie proste. Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie koszty się z tym wiążą i jaka jest szansa, że użytkowanie polisy pozwoli na ich zwrócenie. Wiadomo, że zdarzenie może być bardzo poważne i wartość wypłaty przekroczy wartość składki. Jednak, tu należy zastanowić się, jaka jest szansa, że coś takiego rzeczywiście będzie miało miejsce. Bardzo ważne jest również to, ilu pracowników będzie korzystało z samochodu. Im mniej, tym lepiej i samochód będzie mniej narażony na zniszczenia czy uszkodzenia. Oczywiście, na ewentualny wypadek ma to znacznie mniejszy wpływ, choć są kierowcy, którzy jeżdżą bezpieczniej i tacy, których jazda wiąże się z większym ryzykiem. Znaczenie ma również sam pojazd. To, jakiej jest marki, jaki to model i rocznik, wpływa na wartość jego składki, a to natomiast wpływa na wysokość obciążenia przedsiębiorstwa. Trzeba więc rozważyć, czy takie koszty przedsiębiorstwo powinno ponieść. Podsumowując, to czy ubezpieczenie dodatkowe samochodu warto wykupić, czy nie warto to suma wielu różnorodnych czynników i składników. Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy takie rozwiązanie, czy inne będzie korzystniejsze. Wszystko zależy od wielkości przedsiębiorstwa, jego sytuacji finansowej i jakości posiadanego pojazdu.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty