Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Ubezpieczenie samochodu z pojazdem zastępczym

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Ubezpieczenie samochodu z pojazdem zastępczym

Ubezpieczenie samochodu może wiązać się z różnorodnymi dodatkowymi opcjami. Nie musi to być wyłącznie ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, które pozwoli uchronić posiadacza pojazdu przed finansowymi skutkami zdarzenia drogowego. Przecież ewentualny wpadek może uszkodzić również auto ubezpieczonego, a przez to on sam zostaje pozostawiony bez możliwości dalszego podróżowania i przemieszczania się. Taka sytuacja może być szczególnie dotkliwa, jeżeli praca zawodowa wiąże się z podróżami lub wymaga dużej mobilności. W takich chwilach, rozwiązanie, jakim jest auto zastępcze może być niezwykle przydatne i praktyczne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie gwarantujące samochód zastępczy

Rozważając zakup ubezpieczenia samochodu z opcją, która zapewni otrzymanie samochodu zastępczego należy sprawdzić dostępne na rynku oferty i możliwości, ponieważ każda z firm ubezpieczeniowych inaczej rozporządza swoimi samochodami zastępczymi i na różnych zasadach je udostępnia. Rozeznanie w dostępnej ofercie to doskonały sposób na to by wybrać spośród możliwości tę, która jest najbardziej korzystna i najbardziej wygodna. Podstawową kwestią jest wykupienie ubezpieczenia Assistance do podstawowego ubezpieczenia OC. To w ramach Assistance możliwe jest otrzymanie samochodu zastępczego, który będzie służył w razie uszkodzenia własnego. Ubezpieczenie Assistance jest elementem dołączanym gratis do niektórych polis OC, trzeba więc sprawdzić, jak to jest w przypadku danego, konkretnego towarzystwa. Często jednak to gratisowe ubezpieczenie jest na bardzo podstawowym poziomie, a to oznacza, że może nie zawierać opcji z autem zastępczym. W takiej sytuacji należy zwrócić się do towarzystwa z prośbą o przyznanie pakietu rozszerzonego, oczywiście za dodatkową opłatą.

Zakres ubezpieczenia

Zakres ubezpieczenia, w ramach którego można otrzymać samochód zastępczy również może być bardzo zróżnicowany. Znaczenie ma bowiem zdarzenie ubezpieczeniowe, które spowodowało niedostępność samochodu oraz czas, na jaki towarzystwo oferuje swoje auto zastępcze. Co to oznacza? Samochód zastępczy może być przyznany z powodu jednego z trzech zdarzeń. Może to być wypadek samochodowy, który powoduje poważne uszkodzenie auta i jego wyłączenie ze sprawności. Może to być awaria pojazdu oraz jego kradzież. W każde z tych sytuacji samochód ubezpieczony jest po prostu niedostępny, a samochód zastępczy staje się niezbędny. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują swoje pojazdy zastępcze na okres od kilku dni do kilkunastu dni lub na okres naprawy w przypadku, gdy auto jest nieczynne przez awarię lub wypadek. Decydując się na ubezpieczenie z pojazdem zastępczym warto wybrać to, które okaże się najbardziej korzystne. W tej sytuacji, najlepszą opcją wydaje się rozwiązanie, które zakłada przyznanie pojazdu na czas naprawy. Takie rozwiązanie powoduje, że osoba ubezpieczona nie będzie pozostawiona bez samochodu, więc jej najpilniejsze w tym momencie potrzeby zostaną zaspokojone. W przypadku kradzieży towarzystwo musi określić maksymalny czas udostępniania samochodu. Zwykle jest to do siedmiu dni. Mała jest szansa, że samochód zostanie znaleziony w tym czasie, zabezpieczenie w postaci pojazdu zastępczego pozwoli jednak zorganizować się w tej sytuacji na nowo. Ubezpieczenie samochodu z pojazdem zastępczym to bardzo wygodna i niezwykle korzystna opcja, która powoduje, że każda sytuacja, nawet ta która wyklucza użytkowanie ubezpieczonego pojazdu nie powoduje unieruchomienia jego właściciela i nie ogranicza jego mobilności, ponieważ jest on zabezpieczony właśnie tą dodatkową furtką.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty