Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Ubezpieczenie szyb

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Ubezpieczenie szyb

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia samochodowego warto rozważyć również możliwość dokupienia różnorodnych umów dodatkowych. Tego rodzaju umowy dodatkowe są bardzo różnorodne, a wybór jest duży. To powoduje, że każdy zainteresowany tego rodzaju ochroną może skomponować ją w dowolnym kształcie. Wszystko zależy od potrzeb i indywidualnych preferencji posiadacza samochodu. Wśród dostępnych opcji dodatkowych, na szczególną uwagę zasługuje między innymi ubezpieczenie szyb.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Opcje dodatkowe przy ubezpieczeniu samochodu

Ubezpieczenie samochodu składa się zasadniczo z dwóch części. Pierwszą z nich stanowi obowiązkowe ubezpieczenie OC, które wykupić musi każdy posiadacz samochodu. Drugą część stanowią dowolnie wybrane umowy dodatkowe. Wśród nich znajduje się:

  • umowa autocasco którą można wykupić pod warunkiem spełnienia wymagań
  • umowa Assistance, która obejmuje szeroki zakres usług, polegających na udzieleniu różnorodnego wsparcia kierowcy
  • ubezpieczenie opon, które gwarantuje ich wymianę w dowolnym miejscu i czasie
  • ubezpieczenie szyb, które pozwala na zabezpieczenie szyb w pojeździe.

Każdy z nich obejmuje swoim zakresem inny rodzaj szkód i inne rodzaje zdarzeń ubezpieczeniowych. To powoduje że wykupienie pełnego pakietu gwarantuje kompleksową ochronę. Nie każdy jednak potrzebuje tak szerokiego wachlarza ochrony. Czasami wystarczy zabezpieczyć to, co jest dla danego klienta najważniejsze. I tu właśnie na szczególną uwagę zasługuje ubezpieczenie szyb.

Zobacz też: Dodatkowe ubezpieczenia samochodu. Jakie wybrać?

Ubezpieczenie szyb

Ubezpieczenie szyb to polisa ochronna, która pozwala naprawę lub wymianę uszkodzone lub wybitej szyby. Wymiany tej można dokonać w dowolnie wybranym przez ubezpieczonego warsztacie. Posiadanie ubezpieczenia autocasco również pozwala na wymianę uszkodzonej szyby. Jednakże wykorzystanie go do tego celu, powoduje, że w kolejnym roku ubezpieczeniowym będą utracone zniżki. Jeżeli jednak wymiana zostanie przeprowadzona w ramach ubezpieczenia szyb wówczas nie traci swoich zniżek które ma na ubezpieczenia Autocasco. To bardzo praktyczne rozwiązanie.

Przeczytaj więcej: Ochrona szyb - co oferują towarzystwa?

Szyby są tym elementem samochodu, który często ulega uszkodzeniu. Nawet większy kamyk, który wystrzeli spod opony może spowodować pęknięcie. Jeżeli uszkodzenie ogranicza pole widzenia, trzeba je natychmiast naprawić. Można to zrobić z własnych pieniędzy, z autocasco lub właśnie z ubezpieczenia szyb. Przy czym, ta trzecia możliwość jest najbardziej opłacalna i najkorzystniejsza. Opłacenie wymiany z własnych środków, to oczywisty koszt, a zrobienie tego z autocasco to utrata zniżek. Jednoznacznie więc wynika, że wykorzystanie do tego celu specjalnego ubezpieczenia szyb stanowi najlepsze rozwiązanie. Decydując się na wybór ubezpieczenia szyb warto zapoznać się ze jego szczegółowymi zasadami. Jak wpływa ono na inne elementy ubezpieczenia, czy jego wykorzystanie jest rejestrowane jako szkoda? Dopiero po zapoznaniu się ze wszystkim informacjami należy podjąć decyzję. Jest to jednak opcja, warta rozważenia i przeanalizowania.

Zainteresuje Cię również:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty