Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Warunki zawarcia AC

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Warunki zawarcia AC

Ubezpieczenia komunikacyjne to szeroka gama bardzo zróżnicowanych i różnorodnych produktów. Zaczynając od ubezpieczenia OC, które jest obowiązkowe dla wszystkich, poprzez różnorodne i bardzo interesujące rozwiązania dodatkowe, jak ubezpieczenie auto casco, ubezpieczenie szyb, opon i wiele innych opcji. Na czym polega ubezpieczenie AC, kto może je zawrzeć i jakie warunki trzeba spełnić, żeby mieć do niego uprawnienia? Te i kilka innych informacji znajduje się poniżej.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie AC

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, czym jest ubezpieczenie AC. Jego dokładne zrozumienie pozwala bowiem na uświadomienie sobie, jakie znaczenie ma to ubezpieczenie i jaką ze sobą wartość niesie. Naturalnie, nie każdy rzeczywiście go potrzebuje, nie każdy też może je wykupić. Jednakże bywa ono bardzo przydatne i pomocne. Ubezpieczenie AC to polisa, która opłacana jest na rok z góry i jest to swego rodzaju inwestycja bezzwrotna. Jeżeli nic się nie stanie, składka nie jest zwracana. Jeżeli dojdzie do zdarzenia i ubezpieczony skorzysta z polisy, wówczas wypłata z pewnością przekroczy wartość opłaconej składki. Polisa działa w momencie, gdy ubezpieczony uszkodzi swoje auto i zgłosi swoją szkodę, wówczas towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie, które pozwoli pokryć koszty naprawy. W przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, świadczenie z AC wypłacane jest ubezpieczonemu.

Kto może ubezpieczyć swoje auto

Ubezpieczenie AC nie jest przeznaczone dla każdego właściciela pojazdu. Firmy ubezpieczeniowe wprowadziły ograniczenia, które powodują, że nie każdy samochód może zostać objęty ochroną. Wiąże się to między innymi z kosztami naprawy starych aut. Czasem, znacznie taniej jest sprzedać uszkodzone auto i kupić nowe, niż w nieskończoność naprawiać. Zasadniczo, do ubezpieczenia przyjmowane są auta które:

  • mają maksymalnie osiem lat i - oczywiście - młodsze
  • w bardzo wyjątkowych sytuacjach przyjmowane są auta starsze. Jest to zwykle robione w sposób indywidualny, na specjalny wniosek klienta, a auto musi być w doskonałym, nienagannym stanie.

W przeciwnym razie nie ma co liczyć nawet na ubezpieczenie. Drugą wyjątkową sytuacją jest kontynuacja ubezpieczenia auto casco z dobrą historią. Jeżeli auto było ubezpieczone w danej firmie i kolejny rok ubezpieczenia będzie w tej samej firmie kontynuowany, a jednocześnie upływa ósmy rok auta, firma może na wyjątkowych warunkach przedłużyć tę polisę, mimo właśnie faktu, że auto jest już zbyt stare. Dodatkowym argumentem może być na pewno dobra historia samochodu. Jeżeli jest on bezwypadkowy, ubezpieczenie nie było często wykorzystywane, to znaczy, że jest zadbany i jest w dobrym stanie i można na jeszcze jeden rok przedłużyć mu ochronę. Podsumowując, ubezpieczenie AC jest bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które mają auta nowe lub stosunkowo nowe. Ich naprawianie może być kosztowne, a z wykorzystaniem ubezpieczenia, koszt nie będzie tak dotkliwy – będzie równoznaczny z wysokością składki ubezpieczeniowej.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty