Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Zakres ubezpieczenia NNW

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Zakres ubezpieczenia NNW

Decydując się na zakup ubezpieczenia komunikacyjnego OC, klient otrzymuje zwykle propozycję rozszerzenia wybranej dla siebie ochrony o dodatkowe ubezpieczenie NNW. Jest to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, którym można objąć nie tylko kierowcę, ale również przewożonych pasażerów. Jest to ciekawa forma rozbudowania ochrony, którą zdecydowanie warto w swoim zestawie rozważyć.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Czym jest NNW

Ubezpieczenie NNW to ochrona dla kierowcy i pasażera, która roztoczona jest wyłącznie nad życiem i zdrowiem podróżujących osób. Niemniej jest to bardzo ważna forma ochrony. Dzięki temu, w razie zdarzenia, osoby ubezpieczone mogą otrzymać nie tylko rekompensatę za zniszczony samochód czy inne uszkodzenia, ale również za uszkodzenie ciała lub utratę zdrowia, którą kolizja spowodowała. Ważne jednak, by mieć świadomość, że to ubezpieczenie działa wyłącznie wtedy, gdy uszkodzenie zdrowia jest spowodowane wypadkiem. Jeżeli utrata zdrowia spowodowana jest jaką chorobą nawet nagłą, czy chorobą przewlekłą, wówczas polisa nie będzie działała i nie zostanie wypłacone żadne odszkodowanie.

Zakres ubezpieczenia NNW

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to bardzo ważny rodzaj ubezpieczenia i działa ono w bardzo określonych sytuacjach. Oczywiście, są one precyzyjnie opisane w każdej umowie ubezpieczenia, jeżeli zawierane jest takie rozszerzenie. Warto jednak zapoznać się z zakresem, jeszcze przed podjęciem decyzji o objęciu swoich bliskich ochroną. I tak, ubezpieczenie działa wówczas, gdy utrata życia lub zdrowia spowodowana jest nieszczęśliwym wypadkiem. Żeby uniknąć nieporozumień i różnorodnych definicji nieszczęśliwego zdarzenia, towarzystwa ubezpieczeniowe określiły cechy, które muszą być spełnione, by zdarzenie uznać za wypadek rzeczywiście nieszczęśliwy. Musi to być zdarzenie nagłe, które jest spowodowane siłami zewnętrznymi, niewynikającymi z organizmu człowieka. Po drugie, musi to być zdarzenie, które ma charakter nagły. Ono nie rozwija się, tak jak może się rozwijać choroba. Po prostu nagle następuje. To zdarzenie też musi być nieprzewidywalne, zaskakujące i natychmiastowe. Jego pojawienie się, czy zaistnienie musi mieć miejsce wbrew woli poszkodowanego. To nie może być zdarzenie, do którego poszkodowany dążył, ono się wydarzyło wbrew jego woli. Skutkiem tego zdarzenia jest trwały uszczerbek na zdrowiu poszkodowanego lub jego śmierć. Niektóre towarzystwa dodatkowo doprecyzowują, że musi to być zdarzenie, które pozostaje w ścisłym związku z ruchem drogowym. Musi to być zdarzenie, które jest skutkiem innego zdarzenia na drodze, czy też w ogóle ma miejsce w czasie ruchu pojazdów po jezdni. Bez tego doprecyzowania można by było wnioskować przecież o wypłatę świadczenia w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia, które nie miało miejsca w związku z ruchem drogowym.

Po co nam ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW jest bardzo praktyczne i przydatne. Pieniądze uzyskane z polisy można przeznaczyć na leczenie lub rehabilitację. To zaś znacznie przyspieszy cały proces wracania do zdrowia, który jest często mozolny i trudny, jednak im wcześniej się go rozpocznie, tym szybciej zostanie zakończony i przyniesie lepsze efekty.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty