Zniżki w towarzystwach ubezpieczeniowych dla stałych klientów
Towarzystwa ubezpieczeniowe rzadko kiedy stosują rabaty za tak zwaną lojalność. Nie prowadzą programów dla stałych klientów, a co za tym idzie, nie praktykują również udzielania zniżek i rabatów dla osób, które na stałe się z nimi wiążą. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych, takie zniżki w pewnym stopniu można sobie wygenerować. Ich źródłem jest to, że towarzystwo ma pełen pakiet informacji o kierowcy, w tym również o jego szkodowości, więc może sobie pozwolić na przyznanie pewnego rabatu.
Ubezpieczenia komunikacyjne
Ubezpieczenia komunikacyjne to taka grupa ubezpieczeń, w których zniżki naliczane są najbardziej hojnie i najbardziej można na nich skorzystać. Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się wręcz w tworzeniu dla kierowców udogodnień i obniżek oferując 60 a nawet 70% zniżki za bezszkodową jazdę. To bardzo korzystna propozycja i niezwykle atrakcyjna oferta. Szczególnie, jeżeli się spojrzy na cenę podstawową niektórych polis. Możliwość zapłacenia za nią mniej niż połowę to naprawdę duża okazja.
Za co można otrzymać zniżkę
Zniżki w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych przysługują za bardzo wiele różnorodnych czynników. Znaczenie ma rodzaj auta, jego pojemność, przejechane kilometry – one wpływają co prawda na podstawową wysokość składki, jednak prawdą jest, że niektóre towarzystwa taniej wyceniają polisę dla konkretnych modeli samochodów, a inne towarzystwa natomiast, taniej dla innych modeli.
Wiek kierowcy a zniżki
Wiek kierowcy jest natomiast czynnikiem, który może wpłynąć na obniżenie stawki podstawowej. Kierowca młody, po dwudziestce generuje zwyżkę na składce. Natomiast kierowca starszy, przeszło trzydziestoletni zyska obniżkę, ponieważ nie tylko miał szansę dłużej trenować jazdę samochodem, ale dla towarzystwa ubezpieczeniowego jest potencjalnie bezpieczniejszym kierowcą. Takie dane wynikają oczywiście ze statystyk. Znacznie więcej wypadków powodują po prostu młodzi kierowcy.
Staż za kierownicą a zniżki
Staż za kierownicą również generuje zniżki. Im dłużej kierowca ma prawo jazdy – niestety przejechane kilometry trudno zweryfikować – tym większa szansa, że będzie bezpiecznie jeździł. Założenie jest bowiem takie, że kierowca który ma doświadczenie jest kierowcą mniej powodującym wypadki. To również wynika ze statystyk, według których, świeżo upieczony kierowca ma większe szanse na wypadek niż ten, który prawo jazdy ma od lat.
Historia ubezpieczeniowa a zniżki
Dobra historia ubezpieczeniowa to trzeci i chyba najważniejszy w tym temacie czynnik. Dobra historia ubezpieczeniowa to po prostu brak wypłat z tytułu ubezpieczenia na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jeżeli kierowca nie wnioskował o wypłatę, znaczy, że nie doszło do kolizji z jego powodu. Skoro tak, jest kierowcą bezpiecznym, nie będzie nadal powodował wypadków a tym samym nie będzie narażał towarzystwa ubezpieczeniowego na wypłaty. Można go więc nagrodzić zniżką. Niektóre towarzystwa dodatkowo, małą zniżkę naliczają również za fakt kontynuowania ochrony ubezpieczeniowej w tej samej firmie. Nie są to oczywiście duże kwoty i raczej nie jest to główny argument sprzedażowy. To bardziej ukłon w stronę klienta za to, że zdecydował się na taką kontynuację. Bez tej zniżki ubezpieczenie nie byłoby wiele droższe.