Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia turystyczne

Bankructwo biura podróży – ubezpieczenie

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Bankructwo biura podróży – ubezpieczenie

Wakacje to czas, na który często czeka się z wielkim napięciem i niecierpliwością. Wycieczki wykupowane w biurze podróży kosztują niejednokrotnie nawet kilka tysięcy złotych i każdy, kto inwestuje w swój wypoczynek tyle pieniędzy, chce by był on naprawdę dopracowany i wymarzony. Tymczasem, zdarza się tak, że tuż przed planowanym wyjazdem biuro podróży ogłasza upadłość i zamiast wymarzonych wakacji trzeba załatwiać formalności, sprawy w urzędach i wnioskować do sądu o odzyskanie wpłaconych pieniędzy. Na rozwiązanie sprawy zaś trzeba czekać długie miesiące, a czasem nawet lata. Czy jest na to jakiś sposób?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie przed bankructwem

Od niedługiego czasu, bankructwo biura podróży nie jest już problemem podróżnego. Dzieje się tak dzięki specjalnym rozwiązaniom ubezpieczeniowym, które chronią podróżnych przed takimi właśnie sytuacjami. Ubezpieczenie przed bankructwem oferowane klientom biur podróży zabezpiecza przed stratami finansowymi wynikłymi właśnie z bankructwa biura, które sprzedało wycieczkę. Ubezpieczenie oferowane jest przez Travelplanet.pl. Jest to multiagent turystyczny, który pośredniczy w rezerwowaniu wycieczek oferowanych przez czterdzieści największych biur podróży.

Jak działa ubezpieczenie

Każdy klient kupujący wycieczkę za pośrednictwem Travelplanet.pl, w przypadku bankructwa biura będącego organizatorem, otrzymuje voucher o wartości wykupionej przez siebie wycieczki. Można go wykorzystać w ciągu roku od daty wystawienia. Voucher można wykorzystać w stu procentach na jedną inną wycieczkę, można też wykupić wycieczkę o niższej wartości, a pozostałe pieniądze spożytkować na drugi wyjazd. Sposób użycia vouchera jest całkowicie dowolny i pozostaje do decyzji właściciela. Co z pieniędzmi wpłaconymi do biura podróży, które zbankrutowało? Otóż, egzekwowanie pieniędzy nie leży już wówczas w gestii podróżnego. Otrzymał on ekwiwalent wpłaconych pieniędzy, więc w żaden sposób nie jest stratny. Taki sposób rozwiązania sprawy powoduje, że klient nie musi na własną rękę dochodzić swoich praw, może wyjechać na wakacje w wybranym przez siebie terminie i nie musi się martwić o związane z bankructwem biura formalności. Ubezpieczenie bankructwa biura podróży to pierwsze takie ubezpieczenie na rynku polskim, które powoduje, że klient kupujący wycieczkę w biurze podróży ma stuprocentową gwarancję, że na wymarzoną wycieczkę pojedzie. Nie jest zaangażowany w sprawy formalne związane z bankructwem i nie musi dochodzić swoich praw. Ubezpieczenie jest współtworzone z firmą AXA Assistance.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty