Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia turystyczne

Dodatkowe ubezpieczenie dziecka w podróży - czy warto?

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Dodatkowe ubezpieczenie dziecka w podróży - czy warto?

Wakacyjny wyjazd to wydarzenie, na które czeka cała rodzina. Warto zaplanować je w taki sposób, by całe wypełnione było wyłącznie pozytywnymi doświadczeniami, radością i zadowoleniem. Z tych wakacji zaś znacznie lepiej przywieźć pamiątki i miłe wspomnienia niż niepokój, zmartwienia i długi. Warto zatem zadbać o pełne ubezpieczenie turystyczne dla siebie i swojej rodziny.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenie podróżne to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich wyjeżdżających. W razie zdarzenia pozwoli pokryć koszty leczenia szpitalnego, samej hospitalizacji, operacji, zabiegów czy też akcji poszukiwawczej. Dobrze dopasowana polisa pozwoli również opłacić transport medyczny, jeżeli zajdzie taka właśnie potrzeba. Dzieci w czasie wyjazdu są szczególnie narażone na nieprzewidziane zdarzenia losowe, warto więc pomyśleć o odpowiednim dla nich zabezpieczeniu.

NNW szkolne

To polisa, która oczywiście działa w razie nieszczęśliwego wypadku, ale nie zapewnia ona stu procent skuteczności, szczególnie w czasie pobytu za granicą. Zwykle polisy szkolne obejmują zdarzenia, które miały miejsce wyłącznie na terenie kraju. Co za tym idzie, wypadki zagraniczne nie zostaną objęte ochroną.

Ubezpieczenie z biura

Ubezpieczenie turystyczne z biura podróży uwzględnia zdarzenia, które mają miejsce za granicą, ale nie rozwiązuje nadal problemu. Zwykle jest to wersja podstawowa ochrony. To oznacza, że suma ubezpieczenia nie jest zbyt duża ani też zakres zdarzeń objętych ochroną nie jest zbyt szeroki. W takiej sytuacji, polisa może się okazać niewystarczająca.

Czy warto ubezpieczyć dodatkowo dziecko?

Ubezpieczenie podróżne dla dziecka to nie są duże koszty, ale jest za to ogromna ochrona. Dziecko jest bezpieczne, a w razie zdarzenia leczenie zostanie opłacone z polisy. Dobre ubezpieczenie dla dziecka to również ochrona jego bagażu, ochrona następstw nieszczęśliwych wypadków oraz OC w życiu prywatnym. W efekcie zgubiony bagaż, stłuczona przez dziecko szyba, czy zwichnięty w czasie zabawy palec nie będą końcem fantastycznej przygody, a jedynie jej przerywnikiem. Możliwość otrzymania wsparcia finansowego i pokrycia swoich potrzeb finansowych wynikłych z nieszczęśliwych zdarzeń zapewni spokojny sen. Perspektywa zaś zdarzenia nie popsuje wypoczynku, a nawet gdy do niego dojdzie, nie będzie to powód do zakończenia przygody. Nie warto ryzykować. Nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć, dlatego właśnie zapewnienie sobie bezpieczeństwa w postaci dodatkowej polisy turystycznej może się okazać doskonałym rozwiązaniem.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty