Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia turystyczne

Jak ustalić sumę ubezpieczenia w ubezpieczeniu podróżnym

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Jak ustalić sumę ubezpieczenia w ubezpieczeniu podróżnym

Wakacyjny wyjazd ma być przede wszystkim wypoczynkiem. To czas na zregenerowanie sił, nabranie dystansu i odzyskanie energii, która jest eksploatowana w pracy i w szkole. Żeby ten czas był rzeczywiście czasem pełnym spokoju i kompleksowego wypoczynku trzeba odpowiednio go przygotować i zadbać o każdy jego aspekt. Nawet ten najdrobniejszy. Jednym z nich jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Czemu służy ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenie podróżne to polisa, która działa w momencie, gdy coś złego się wydarzy. Zaginie bagaż, ubezpieczony złamie rękę, zachoruje, zgubi się. W każdej z tych sytuacji polisa pozwala opłacić odzyskanie utraconych rzeczy, zagipsowanie złamania, wizytę lekarską lub akcję poszukiwawczą. Oczywiście, bez polisy, podróżny również zostanie otoczony pomocą, ale będzie musiał za tę pomoc zapłacić, a to nie są małe pieniądze. Polisa ubezpieczeniowa nie uchroni przed zdarzeniem. Jej zadaniem jest, by chronić przed jego finansowymi skutkami. Wizyta lekarska może się więc odbyć bez obaw, że na jej opłacenie poświęcić będzie trzeba cały majątek.

Jakie ubezpieczenie wybrać?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia powinien zostać podyktowany różnorodnymi aspektami. Dostępne na rynku są różne polisy. Ze względu na ilość ubezpieczonych osób można wyróżnić:

  • Polisy indywidualne - gdy ochroną objęta jest tylko jedna osoba
  • Polisy rodzinne - dla rodziny, której skład precyzyjnie określają warunki ubezpieczenia – ilość osób dorosłych i dzieci objętych ochroną
  • Polisy grupowe - każde towarzystwo określa, od ilu osób zaczyna się grupa.

Ze względu na zakres wyróżnić można polisy ogólno turystyczne, polisy narciarskie, sportowe, specyfikowane odpowiednio do charakteru wyjazdu Polisy różnią się również ze względu na wybraną sumę ubezpieczenia, którą ma być objęty ubezpieczony. Jej wybór w dużej mierze decyduje o tym, czy polisa spełni swoje zadanie i swoją funkcję, czy będzie mało użyteczna.

Jak wybrać sumę ubezpieczenia?

Bardzo często polisy turystyczne są konstruowane na zasadzie pakietu. Oznacza to, że wybór sumy ubezpieczenia w jednym elemencie, wpływa na wysokość sumy ubezpieczenia w innym. Kwoty bywają zależne. Są też polisy, gdzie wszystko można samodzielnie ustalić. Niezależnie od charakteru, warto się dobrze zastanowić i sumę ubezpieczenia wybrać całkowicie świadomie. A czym należy się przy tym kierować? Najlepiej ustalić swoje potrzeby, a polisa niech w pełni je zaspokaja. Żeby to zrobić należy dowiedzieć się, jakie są koszta różnorodnych zdarzeń medycznych w kraju docelowym podróży. Ile kosztuje dobowy pobyt w szpitalu, ile kosztuje przeciętna akcja ratownicza, ile kosztuje transport medyczny. To wszystko ma znaczenie. Po ustaleniu tych wartości należy się na takie kwoty ubezpieczyć. Wówczas, gdyby coś się stało, ubezpieczony otrzyma całkowite pokrycie kosztów ratowania lub leczenia, a nie jedynie ich jakąś część. Takie ubezpieczenie będzie w pełni spełniało swoje zadanie. Podsumowując, wybór sumy ubezpieczenia dla ubezpieczenia podróżnego powinien być podyktowany przede wszystkim kosztami, jakie ewentualnie ubezpieczony musiałby ponieść, gdyby musiał skorzystać ze służby medycznej funkcjonującej w miejscu, do którego się wybiera.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty