Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl
Obsługa Twojej PolisyCentrum Pomocy
Kontakt >+48 519 902 560

Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online


Przewodnik Ubezpieczenia turystyczne

Jakie są obowiązki biura podróży?

Jakie są obowiązki biura podróży?

Biuro podróży oferujące wycieczkę musi dopełnić wielu różnorodnych formalności zanim pozwoli wyjechać swoim klientom. Podstawową sprawą jest podpisanie z klientami umowy oraz zawarcie porozumienia z przewoźnikiem, noclegami, czyli hotelem oraz ubezpieczycielem, który ochroni podróżnych w czasie ich pobytu w miejscu docelowym.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Umowa z biurem podróży

Umowa z biurem podróży powinna być bardzo szczegółowa. Powinna tam się znajdować cena wycieczki, która nie powinna ulec zmianie, nawet jeżeli do wycieczki pozostało jeszcze sporo czasu. Umowa powinna zawierać sposób transportu, w jaki sposób uczestnicy dojadą na miejsce docelowe oraz jak stamtąd wrócą. Miejsce pobytu, posiłki oraz szczegółowy program – to również musi zostać zawarte. Bardzo ważne jest także, by zdawać sobie sprawę, że w umowie z biurem podróży musi się znaleźć dokładnie wszystko, co dotyczy samego wyjazdu, ponieważ to właśnie umowa jest gwarancją bezpieczeństwa w czasie pobytu na miejscu i podczas podróży. W razie jeżeli coś by poszło nie tak, organizator nie mógłby jakieś atrakcji zorganizować czy przeprowadzić, zobowiązany jest on do wykonania świadczenia zastępczego. Zapis o tym też powinien znaleźć się w spisanej umowie.

Ubezpieczenie wynikające z umowy

Organizator wycieczki powinien również zaproponować i pomóc zawrzeć ubezpieczenie. Bardzo wiele wycieczek ma tę opcję zawartą niejako w cenie. Trzeba jednak wiedzieć, że te ubezpieczenia, które zawarte są w polisach zwykle mają formę podstawową i bardzo okrojoną. To ubezpieczenia tanie, które w dużej mierze nie zabezpieczają wszystkich potrzeb osób wyjeżdżających. Zbyt niska suma ubezpieczenia lub zbyt mały zakres ochrony powodują, że w razie zdarzenia, taka polisa i tak nie pomoże ubezpieczonemu. Biuro podróży ma obowiązek powiedzieć o tym osobie wyjeżdżającej, ma obowiązek poinformować. W takiej chwili osoba wyjeżdżająca może wykupić dla siebie polisę pełną, która zapewni całkowitą ochronę i sprawi, że czas spędzony na urlopie będzie rzeczywiście przyjemny i miły, bez obaw o ewentualne konsekwencje. Ważne jednak, by właśnie biuro przekazało informacje o zakresie ochrony, która jest przydzielona w ramach opłaty za wycieczkę. Biuro podróży ma obowiązek zadbać o bezpieczeństwo i komfort klienta, a wyrażają się one na wiele różnorodnych sposób i w wielu różnorodnych formach.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty