Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia turystyczne

Podróżne OC. Cel i zakres ubezpieczenia

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Podróżne OC. Cel i zakres ubezpieczenia

Ubezpieczenie podróżne powinien mieć każdy, kto wyrusza zarówno w krótką, jak i daleką podróż. Dzięki temu, można będzie zabezpieczyć się przed różnego rodzaju niebezpiecznymi sytuacjami. Wypadki mogą zdarzyć się każdemu i w każdej sytuacji. Warto posiadać OC, szczególnie jeżeli wybierasz się w zagraniczną podróż. Koszty leczenia bywają bardzo duże. Dlatego też, warto mieć zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia podróżnego OC, aby nie musieć ich pokrywać z własnej kieszeni.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Cel wykupienia ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie turystyczne powinieneś wykupić głównie po to, aby podczas podróży nie martwić się o dodatkowe koszty, jakie mogą mieć miejsce, jeżeli trafisz do szpitala. W razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń podczas podroży, czy to kradzieży walizki czy problemów zdrowotnych, masz ochronę finansową. Nie musisz tych wszystkich kosztów pokrywać z własnej kieszeni, co jest sporym zabezpieczeniem. Możesz liczyć na fachowe wsparcie towarzystwa ubezpieczeniowego, które przydaje się szczególnie podczas zagranicznych wojaży. Ubezpieczyciel pokryje wszystkie nieprzewidziane koszty, które przewiduje ubezpieczenie.

Ogólny zakres ubezpieczenia

Każde ubezpieczenie turystyczne jest inne. W zasadzie mamy tyle zakresów, ilu jest ubezpieczycieli. Każdy z nich może ustalać dogodne dla siebie warunki, ponieważ ubezpieczenie turystyczne jest dobrowolne. Jednak, dobrze skonstruowana polisa powinna zawierać następujące elementy:

  • Koszty leczenia – powinna pokryć koszty wizyty u lekarza, w różnych placówkach medycznych i przychodniach, a także pobyt w szpitalu. Powinna finansować zabiegi, operacje, zakup leków oraz transport środkami medycznymi. Wszystko to powinno zostać określone i dostosowane do sumy gwarancyjnej. W ramach ubezpieczenia turystycznego otrzymuje się również możliwość transportu zwłok do kraju, jeżeli zajdzie taka potrzeba.
  • Ubezpieczenie NWW – w przypadku nieszczęśliwego wypadku wynikającego ze zdarzenia losowego lub choroby, osoba poszkodowana lub jej bliscy w przypadku zgonu osoby ubezpieczonej otrzymają odszkodowanie, które będzie oszacowane na podstawie uszczerbku na zdrowiu, jakiego doznał pokrzywdzony.
  • OC w życiu prywatnym – ubezpieczenie turystyczne chroni Cię również , jeżeli wyrządzisz krzywdę osobie trzeciej. Dotyczy to sytuacji związanych z wyrządzeniem szkody osobistej, jak i zniszczeniem mienia. Ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty, jakie będą z tymi zdarzeniami związane.
  • Ubezpieczenie bagażu – rzeczy osobiste ubezpieczonego są zabezpieczone w przypadku ich kradzieży, zniszczenia lub zgubienia. Można ubiegać się do ubezpieczyciela o zwrot pieniędzy, jeżeli do takiej sytuacji dojdzie. Dzięki temu, można będzie odkupić wszystkie rzeczy, jakie w wyniku takiego zdarzenia się utraciło.

Najszerszy zakres ubezpieczenia turystycznego OC obejmuje wszystkie wymienione wyżej punkty. Są jednak różne warianty, na które możesz zdecydować się wedle uznania. Można wykupić jedynie ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia i NWW. Jednak, radzimy aby zdecydować się na jak najszerszy zakres. W ten sposób, będziesz chroniony we wszystkich sytuacjach, jakie będą miały miejsce podczas podróży. Nigdy w końcu nie wiesz co może się wydarzyć.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty