Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia turystyczne

Specyfika ubezpieczenia sportowego

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Specyfika ubezpieczenia sportowego

Wakacyjny wyjazd może mieć charakter rekreacyjny, sportowy i turystyczno – poznawczy. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań podróżującego i tego, w jaki sposób lubi on spędzać swój wolny czas. Wyjazd wakacyjny ma być przede wszystkim przyjemnym wypoczynkiem. To czas, w którym nie trzeba się do niczego zmuszać. Dlatego jest on tak cenny. Ważne jednak, by ten beztroski okres nie zakończył się problemami i jeszcze większym stresem niż odczuwany był przed wyjazdem. W tym celu warto zabezpieczyć się na wiele różnych sposobów, a jednym z nich jest polisa ubezpieczeniowa.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Dobór polisy

Jak już wspomniano, wakacyjny wyjazd może mieć bardzo różnorodny charakter. To, jak będzie on wyglądał wpływa na to, jaką polisę należałoby wybrać, żeby spełniła swoje zadanie i w pełni zabezpieczyła ubezpieczonego. Na przykład, wycieczka krajoznawcza z przewodnikiem nie potrzebuje ubezpieczenia na wypadek górskiej akcji ratowniczej. Każdy element polisy wpływa na składkę, dlatego warto się skupić i starannie wybrać odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Lepiej bowiem zrezygnować z opcji, która raczej nie zagraża, a w to miejsce podnieść obowiązujące sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie sportowe

Jednym z bardzo specyficznych wyjazdów jest ten o charakterze sportowym. To czas bardzo aktywny, dynamiczny, odznaczający się wieloma różnorodnymi zajęciami, które mogą generować kontuzje, ale również mogą wpływać na innego rodzaju zdarzenia. Wyjazd sportowy eksploatuje organizm, a ktoś nieprzygotowany do tego, może po prostu w pewnym stopniu na tym ucierpieć. Właśnie dlatego powinno się wybrać ubezpieczenie sportowe, które zabezpieczy życie i zdrowie ubezpieczonego w tych wyjątkowych sytuacjach.

Rodzaje ubezpieczenia sportowego

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że są różne rodzaje ubezpieczenia sportowego, a wszystko dlatego, że są różne rodzaje sportów i z każdym z nich wiążą się inne zagrożenia i inne ryzyka. Wyprawa na narty grozi złamaniem ręki czy nogi i hospitalizacją. Obóz surfingowy to ryzyko podtopienia i uderzenia się w głowę. Różne aktywności, różne kontuzje. Właśnie dlatego zostały zaprojektowane różne rodzaje ubezpieczenia sportowego. Dzięki temu, każde z nich odpowiada precyzyjnie na potrzeby każdego ubezpieczonego.

Na czym polega specyfika ubezpieczenia sportowego?

I tu właśnie pojawia się sedno zagadnienia. Ubezpieczenie sportowe, przez swoje wąskie i szczegółowe przeznaczenie spełnia dokładnie swoją rolę. Uwzględnia zdarzenia ściśle związane z uprawianiem sportu, a więc realne ryzyka, które mogą mieć miejsce. Ponadto, ubezpieczenia turystyczne ogólne bardzo często wykluczają fakt uprawiania sportu, jako podstawę do roszczeń. Innymi słowy, w ubezpieczeniu, które nie jest specjalistyczne, za złamanie nogi podczas jazdy na nartach, nie ma odszkodowania. W ubezpieczeniu sportowym, wręcz przeciwnie. Jest przeznaczone właśnie na sytuacje o podwyższonym ryzyku. Bardzo często bywa tak, że polisa sportowa bywa nieco droższa niż ubezpieczenie podróżne niespecjalistyczne. Warto jednak nieco więcej dopłacić i mieć gwarancję ochrony, niż oszczędzić, a w razie zdarzenia nie zyskać żadnego odszkodowania .

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty