Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia turystyczne

Ubezpieczenie jachtu i żeglarzy na wyprawę morską

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Ubezpieczenie jachtu i żeglarzy na wyprawę morską

Morze bywa kapryśne. Wyruszając w morską wyprawę warto zabezpieczyć odpowiednim ubezpieczeniem zarówno jacht, jak i znajdujących się na nim żeglarzy. Dzięki temu, w przypadku największej z możliwych tragedii, rodzina otrzyma rekompensatę finansową. Natomiast, gdyby pojawiły się jakiekolwiek problemy zdrowotne lub sprzętowe, można będzie liczyć na wsparcie finansowe towarzystwa ubezpieczeniowego. Nie trzeba będzie tych wszystkich kosztów pokrywać z własnej kieszeni, co stanowiło będzie dla każdego bardzo dobrą sytuację.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kto może skorzystać z polisy morskiej?

Polisa morska skierowana jest do osób fizycznych, które chcą zabezpieczyć siebie i swój sprzęt podczas wyprawy morskiej. Na pewno dzięki temu na morzu można będzie poczuć się bardziej bezpiecznie.

Korzyści z wykupienia polisy morskiej

Można zdecydować się na polisę, która będzie chroniła jacht zarówno podczas jego eksploatacji, ale również wtedy, gdy nie będzie się z niego korzystało. Dzięki temu, ochrona jachtu będzie pełna. Kompleksowa ochrona ubezpieczeniowa obejmuje ryzyka związane z posiadaniem jachtów oraz ich wykorzystaniem w celach turystycznych, rekreacyjnych i szkoleniowych. Na pewno więc takie rozwiązanie będzie niezwykle korzystne. Jacht będzie objęty ochroną:

 • w czasie pływania po wodach morskich,
 • w czasie towarzyszenia innemu jachtowi i holowania,
 • podczas wodowania i podnoszenia z wody,
 • podczas postoju w portach, na przystaniach i w innych miejscach dozwolonych.

Na pewno dzięki takiemu zabezpieczeniu, można będzie chronić swój sprzęt i otrzymać rekompensatę, jeżeli dojdzie do jego zniszczenia. Taka sytuacja na pewno każdemu właścicielowi przypadnie do gustu. W końcu naprawa jachtu jest niezwykle kosztowna. Dzięki otrzymaniu pieniędzy od ubezpieczyciela wiele prac można będzie wykonać znacznie szybciej.

Zakres ubezpieczenia

Ubezpieczenie morskie zostanie wypłacone, jeżeli dojdzie do:

 • działania siły wyższej,
 • pożaru
 • kradzieży,
 • wojny, strajku lub piractwa,
 • kolizji z innymi jednostkami pływającymi lub przedmiotami stałymi
 • wypadku podczas przeładunku,
 • wybuchu kotłów, urwania wału lub wady materiału w maszynie lub kadłubie,
 • błędu lub zaniedbania kapitana, załogi lub pilotów,
 • awarii wspólnej.

Dzięki temu, że jacht będzie chroniony w takich sytuacjach, jego właściciel będzie mógł otrzymać odszkodowanie za poniesione szkody. Pozwoli mu to szybko naprawić sprzęt i wyruszyć w dalszą podróż. Zdecydowanie taka sytuacja każdemu się spodoba i odpowiednio przypadnie do gustu. Nie ma takiej możliwości, aby mogło być inaczej. Ważne jest, aby każda osoba wyruszająca w morze takie ubezpieczenie posiadała. Na morzu może zdarzyć się wiele niespodziewanych sytuacji. Warto chronić i siebie i posiadany sprzęt. Dzięki temu, nie trzeba będzie zadłużać się, aby podjąć leczenie lub przywrócić sprawność jachtowi. Zdecydowanie ubezpieczenie morskie będzie w stanie żeglarzy uratować z wielu sytuacji. Dlatego też, obowiązkowo powinno się je nabyć. Z pewnością dobrze się wtedy na tym wyjdzie. W końcu lepiej je mieć, niż go nie mieć.

Zainteresuje Cię również:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty