Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia turystyczne

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
ubezpieczenie kosztów leczenia

Wybierając ubezpieczenie turystyczne należy się poważnie zastanowić nad oczekiwaniami, jakie są stawiane polisie. Jakie zadanie ma ona spełniać? Co ma przede wszystkim zabezpieczać? W jakim zakresie ma stanowić ochronę i jakie zdarzenia ubezpieczeniowe ma obejmować? Udzielenie odpowiedzi na te pytania to podstawa dla dalszego określania parametrów danej polisy.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Zdarzenia ubezpieczeniowe

Każda polisa turystyczna chroni na wypadek różnorodnych zdarzeń ubezpieczeniowych. Oznacza to, że wypłata odszkodowania nie nastąpi niezależnie od tego, co się stanie. Wypłata nastąpi wyłącznie w momencie, gdy stanie się to, co zostało objęte ochroną. Właśnie dlatego tak ważne jest precyzyjne dobieranie ubezpieczenia i przeanalizowanie wszystkich jego komponentów. A co natomiast może być chronione w takiej polisie?

  • Koszty prowadzenia akcji ratowniczej – gdyby ubezpieczony potrzebował pomocy ratowników, to kosztami tej akcji zostanie on obciążony. Nie są to niskie sumy.
  • Koszty transportu medycznego – przewiezienie ubezpieczonego z jednego miejsca na drugie w specjalnie do tego przygotowanym samochodzie, który ma przeznaczenie medyczne.
  • Koszty transportu do kraju – stan zdrowia może wymagać powrotu do kraju. O ile może się to odbyć samolotem rejsowym lub innym środkiem komunikacji publicznej, wówczas ponoszone są wyłącznie koszty biletów. Jeżeli konieczny jest specjalistyczny transport, trzeba za niego zapłacić.
  • Koszty sprowadzenia zwłok – pobyt za granicą może się też zakończyć dramatycznie. Wówczas należy sprowadzić ciało zmarłego do kraju.
  • Koszty leczenia – w razie zachorowania lub wypadku konieczne jest podjęcie leczenia. To leczenie musi zostać opłacone.
  • Koszty operacji i zabiegów – może się zdarzyć, że konieczna będzie nagła operacja. Oczywiście służby medyczne ją przeprowadzą, jednak zaraz potem będą oczekiwały uiszczenia za to opłaty.

To najważniejsze zdarzenia, które można objąć ochroną w swojej polisie ubezpieczenia turystycznego. Warto jednak zdać sobie sprawę, jak ważne jest to, by sumy ubezpieczenia na każde poszczególne zdarzenie były odpowiednio dopasowane, tak by rzeczywiście mogły zaspokoić roszczenia poszczególnych instytucji.

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Na szczególną uwagę zasługuje tu ubezpieczenie kosztów leczenia. Jest to ochrona, która jest statystycznie najczęściej wykorzystywana, ale również bardzo często bywa niedoszacowana. To bardzo duży błąd ze strony osoby ubezpieczonej, ponieważ taka sytuacja powoduje, że ubezpieczenie pokryje wyłącznie część roszczenia ze strony zagranicznego szpitala. Pozostała do opłacenia kwota może być nadal niebotycznie wysoka. Ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje w swoim zakresie pobyt w szpitalu, badania, diagnozę lekarską, konsultację oraz procedury medyczne prowadzące do wyleczenia pacjenta. W niektórych polisach, również zabiegi i operacje są włączone w tę ochronę, dzięki temu nie trzeba dodatkowo kupować ubezpieczenia kosztów operacji. Mając to na uwadze warto wybrać takie sumy ubezpieczenia, które w razie zdarzenia rzeczywiście pokryją koszty pobytu w szpitalu i pozwolą opłacić leczenie bez konieczności pokrywania tego ze środków własnych.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty