Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia turystyczne

Ubezpieczenie narciarskie i snowboardowe

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Ubezpieczenie narciarskie i snowboardowe

Zima to czas wzmożonych wyjazdów i zwiększonej aktywności w zakresie uprawiania różnorodnych sportów zimowych. Zainteresowaniem cieszy się jazda na nartach i na snowboardzie. To również doskonała okazja do tego, aby oddać się zimowemu szaleństwu i pozwolić sobie na swobodną zabawę bez końca. Jednak, przy całej radości, jaką można czerpać z zimowego odpoczynku, nie można zapomnieć o odpowiedzialności i konieczności zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Służy temu odpowiednio dopasowane i dobrane ubezpieczenie turystyczne przeznaczone właśnie na narty i snowboard

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne należy obowiązkowo wykupić decydując się na wyjazd za granicę. Przede wszystkim dlatego, że jest to jedyna skuteczna ochrona, która pozwala zabezpieczyć swoje finanse na wypadek konieczności sfinansowania leczenia za granicą. Państwowa służba zdrowia działająca za granicą nie ma obowiązku nieodpłatnie leczyć osób spoza granic kraju. Oczywiście, pomoc zostanie udzielona, ale trzeba będzie za nią zapłacić. Koszty takiej pomocy sięgają od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, nawet po kilkaset tysięcy. Mało kto ma takie pieniądze na opłacenie leczenia. Przez to wypoczynkowy wyjazd może się zmienić w jeden z największych życiowych koszmarów, a tego przecież nikt by nie chciał. Ubezpieczenie turystyczne ma za zadanie zabezpieczyć przed takim obrotem sprawy i uchronić przed bankructwem spowodowanym leczeniem za granicą. Do tego celu musi być jednak odpowiednio dopasowane i dobrane. Nie może być to ubezpieczenie na małe kwoty, czy też wyłączające ochronę na przykład na wypadek uprawiania sportów zimowych, jeżeli takie sporty są w planach przewidziane.

Narty i snowboard

Ubezpieczenie turystyczne, które uwzględnia uprawianie sportów jest w takiej sytuacji najrozsądniejsze. Klasyczne, typowe ubezpieczenie turystyczne wyłącza aktywność fizyczną z ochrony. Oznacza to, że leczenie, które było konieczne z powodu aktywności sportowej nie jest objęte ubezpieczeniem, a więc ubezpieczony musi sobie za nie zapłacić sam. To powoduje, że polisa staje się bezużyteczna. Jeżeli jednak włączone zostanie aktywne uprawianie sportu, wówczas ewentualne złamania, skręcenia, pobyt w szpitalu czy nawet skrajnie operacja czy akcja ratowania życia zostaną sfinansowane z pieniędzy polisy. Takie ubezpieczenie jest nieco droższe, ponieważ ryzyko jego wykorzystania jest większe. Warto jednak dołożyć te kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset złotych i wykupić pewniejszą polisę, niż oszczędzić dziś by stracić jutro. Ubezpieczenie uwzględniające narty i snowboard powoduje, że upadek, wypadek czy nawet zaginięcie w górach w czasie zjazdu nie będę przyczyną problemów finansowych. Oczywiście, żadna polisa nie uchroni przed takim zdarzeniem. Żadna nie ma bowiem takiej mocy. Może jednak uchronić przed jego poważnymi skutkami finansowymi. Wybierając się w góry z zamiarem aktywnego uprawiania sportu należy wziąć pod uwagę wykupienie również profesjonalnego i wyspecjalizowanego ubezpieczenia. To większy wydatek, ale również większa gwarancja bezpieczeństwa i spokojna głowa w czasie wyjazdu, a to jest bezcenne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty