Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia turystyczne

Ubezpieczenie podróży Koleją Transsyberyjską

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Ubezpieczenie podróży Koleją Transsyberyjską

Podróż Koleją Transsyberyjską to z jednej strony wspaniała przygoda, niezwykłe przeżycie, ale również cała masa formalności, wśród których bilet to jedynie drobny element, wcale nie najważniejszy. Kolej Transsyberyjska to przejazd przez wiele różnorodnych krajów, które mają bardzo różnorodne przepisy. Należy więc wykazać się prawem do wstępu do każdego z tych państw, ale również ubezpieczeniem turystycznym. Jego posiadanie to obowiązek, jeżeli chce się w ten sposób podróżować.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie

Największy nacisk na ubezpieczenie w czasie podróży Koleją Transsyberyjską kładzie Rosja. To właśnie ona wymaga, by każdy podróżny posiadał własną polisę, w ramach której jest ubezpieczony na wypadek kosztów leczenia na kwotę 30.000 EUR. To wysoka kwota, ale jednocześnie jest to odpowiednie zabezpieczenie, które powoduje, że w razie zdarzenia, podróżni nie będą zaskoczeni.

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie, które jest wymagane w czasie podróży Koleją Transsyberyjską to ubezpieczenie kosztów leczenia. To szczególny rodzaj polisy podróżnej. Ten wymóg jest dość zrozumiały, warto jednak uświadomić sobie, jakie korzyści płyną z posiadania takiego właśnie ubezpieczenia. Pobyt za granicą, szczególnie w tak odmiennych warunkach klimatycznych, w jakich można się znaleźć podczas podróży koleją może się wiązać z poważnym, choć przejściowym zachorowaniem. Każda placówka medyczna udzieli pomocy lekarskiej. Nie ma jednak obowiązku leczyć turysty za darmo. Po udzieleniu pomocy medycznej wystawia więc rachunek lub fakturę, którą podróżny musi opłacić. Koszty leczenia, zależnie od stopnia jego skomplikowania mogą wynosić od kilku tysięcy złotych, nawet do kilkuset tysięcy złotych. To bardzo duże kwoty, które nie są w zasięgu przeciętnego człowieka. Co za tym idzie, mało kto jest w stanie pokryć koszty udzielonej pomocy. Ubezpieczenie kosztów leczenia powoduje, że w razie omawianej sytuacji, wystawiony rachunek można pokryć z pieniędzy uzyskanych z polisy. To zabezpieczenie przed bankructwem i poważnymi problemami finansowymi. Fakt, że takie ubezpieczenie jest wymagane, powoduje, że to właśnie podróżny jest lepiej chroniony. Placówka medyczna i tak ma uprawnienia do odzyskania poniesionych kosztów. Ubezpieczenie podróży Koleją Transsyberyjską to przede wszystkim ubezpieczenie samego podróżnego. Dzięki temu nie musi się on martwić ewentualnymi kosztami leczenia, w razie Zagrożenia dla jego życia lub zdrowia. zagrożenia spowodowanego nagłą chorobą lub wypadkiem.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty