Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia turystyczne

Ubezpiecznie na egzotyczne wakacje

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Ubezpiecznie na egzotyczne wakacje

Zbliżająca się wielkimi krokami zima sprawia, że większość z nas zaczyna tęsknić za latem i wakacjami. Zima nie musi być straszna. Wystarczy wolny czas, środki finansowe i chęci, by spędzić urlop w ciepłych krajach. Gabon, Seszele lub Sri Lanka to idealne kierunki na ucieczkę przed zimą. Pamiętaj, że przed każdą podróżą należy zadbać o ubezpieczenie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Gabon, Sri Lanka, a może Seszele - ubezpieczenie turystyczne i prywatne

Wyjazdy do egzotycznych krajów, gdy w Polsce panuje mróz i śnieg z roku na rok cieszą się dużą popularnością. Takie miejsca jak Gabon, Seszele lub Sri Lanka to gwarancja dobrej pogody i relaksu. Decydując się na taki wyjazd należy dobrze się przygotować. Można skorzystać z ofert biur podróży lub zaplanować cały wyjazd samemu. Zagraniczne kurorty mogą oferować znakomite warunki w niskich cenach. Znalazłeś ofertę „last minute”? W czasie wyjazdu może zdarzyć się wszystko. Niespodziewany wypadek, choroba lub utrata bagażu. Tylko kompleksowe ubezpieczenie zapewni Ci odszkodowanie. Decydując się na zimowe wakacje „last minute” np. na Seszelach musisz sprawdzić na jakich warunkach masz zapewnione ubezpieczenie. Często okazuje się, że w ramach wycieczki polisa ubezpieczeniowa może nie spełnić Twoich oczekiwań. Biura podróży oferują ochronę zwykle na podstawowym poziomie, co może być niewystarczające, gdy dojdzie do groźnego niespodziewanego wypadku. Takie ubezpieczenie zapewni Ci pomoc lekarską, gdy np. rozboli Cię brzuch lub poważnie się skaleczysz, ale w momencie konieczności akcji ratunkowej, transportu medycznego i dłuższej hospitalizacji polisa nie zapewni zwrotu wszystkich kosztów. Nie chcesz przecież wrócić z wakacji z kontuzją i dużym rachunkiem za leczenie.

Na co zwrócić uwagę wykupując ubezpieczenie na wakacje?

Oferowane ubezpieczenie turystyczne z biura wydaje Ci się niewystarczające? Możesz sam kupić polisę, która spełni Twoje oczekiwania. Szczególną uwagę zwróć na sumę ubezpieczenia i dostępne pakiety dodatkowe. Zadbaj, by Twoje ubezpieczenie obejmowało zwrot kosztów leczenia, akcji ratowniczej, transportu medycznego, ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Te ostatnie oznacza wypłatę odszkodowanie osobie, której wyrządzisz szkodę. Pamiętaj, że brak polisy oznacza, że za wszystko zapłacisz z własnej kieszeni. Sprawdź dokładnie zakres i sumę ubezpieczenia oraz katalog wyłączeń, w którym ubezpieczyciel określa zdarzenia, za które nie ponosi odpowiedzialności. Wszystkie te informacje znajdziesz w OWU (ogólne warunki umowy). Planujesz zagraniczny wyjazd? Nie zapominaj o ubezpieczeniu turystycznym. Taka ochrona może okazać się nieoceniona podczas wystąpienia niespodziewanego wypadku.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty