Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Znajdź najlepszą ofertę ubezpieczenia OC i AC

Sprawdź ceny i nie przepłacaj!

Oblicz teraz

Kalkulator ubezpieczenia assistance - darmowy: 50% taniej!

Czym jest assistance?

Usługa assistance to forma ubezpieczenia, ale działająca usługowo. Nie jest to ubezpieczenie finansowe. W razie zdarzenia ubezpieczony nie otrzyma pieniędzy. To ubezpieczenie, które działa w zupełnie inny sposób. W razie zdarzenia, ubezpieczony może tutaj liczyć na wsparcie i konkretne działanie podjęte przez ubezpieczyciela. O ile ważna jest pomoc finansowa, o tyle wsparcie w zakresie konkretnych usług również bywa niezwykle pomocne. Niejednokrotnie, jest ono nawet ważniejsze. Dlatego też decydując się na ubezpieczenie komunikacyjne, warto zapoznać się z oferowanym zakresem ubezpieczenia assistance i wybrać to, które będzie największe. To gwarancja kompleksowego zabezpieczenia i zyskania pełnej ochrony w różnych sytuacjach.

Jakie świadczenia można zyskać w ramach assistance?

Ubezpieczenie assistance to szeroki zakres usług i wsparcia udzielanego kierowcom. Najważniejszym jednak jego aspektem jest to, że reakcja podejmowana jest natychmiast, a działanie odbywa się nawet na miejscu zdarzenia. Można więc liczyć na przyjazd lawety, która zabierze niesprawne auto z drogi. Można liczyć na przybycie mechaników, jeżeli usterka nie jest duża. W ramach assisatance można liczyć na wymianę koła w samochodzie w razie przebitej opony. Na tym jednak nie koniec. Bardzo często do zdarzenia dochodzi daleko od celu podróży. Jeżeli jest to mniej więcej w połowie drogi lub podróż w jedną lub drugą stronę jest z jakiegoś powodu niemożliwa, assistance gwarantuje również nocleg dla pasażerów samochodu w najbliższej okolicy od miejsca zdarzenia. To jest bardzo ważne działanie, ponieważ poza zarezerwowaniem noclegu, firma go również opłaca, co jest niezwykle istotne. Ponadto, w sytuacji gdy jest to długa podróż, w ramach assistance można uzyskać transport, który dowiezie do miejsca docelowego lub zawiezie w kierunku powrotnym do domu. Każde z tych rozwiązań jest niezwykle istotne i ważne. Każde z tych rozwiązań ma kolosalne znaczenie.

Na co zwrócić uwagę wybierając assistance?

Przede wszystkim należy sprawdzić jego zakres i to pod dwoma względami. Z jednej strony, należy sprawdzić, czy jest to przedmiotowo ten zakres, który znajduje się w kręgu zainteresowania klienta, czyli czy jest na przykład holowanie, wymiana opon, szyb. Jeżeli tak, to należy sprawdzić obowiązujące limity. Do ilu kilometrów przysługuje holowanie, ile razy w ciągu roku można liczyć na interwencję, ile noclegów w podróży zapewni ubezpieczyciel w razie zdarzenia objętego ochroną. Te wszystkie kwestie są niezwykle istotne i należy się im koniecznie przyjrzeć. To powinno stanowić podstawę do dokonania właściwego wyboru.

Ubezpieczenie assistance to dodatek do ubezpieczenia komunikacyjnego. Jednak jest to niezwykle ważny dodatek, który ma kolosalne znaczenie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty