Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Znajdź najlepszą ofertę ubezpieczenia OC i AC

Sprawdź ceny i nie przepłacaj!
Oblicz teraz

Kalkulator ubezpieczenia AC autocasco - darmowy: 50% taniej!

Ubezpieczenie AC – jak to działa?

Ubezpieczenie AC nie przysługuje każdemu kierowcy. Ubezpieczyć można tylko te auta, które mają osiem lat i mniej. To wynika przede wszystkim z ich stanu technicznego. Starsze auta statystycznie częściej się psują, a przez to mogą nawet stać się przyczyną kolizji czy wypadku drogowego. To oznaczałoby dla towarzystwa niemalże gwarancję wypłat odszkodowania, a na to żadna firma się nie zdecyduje. Zdarza się, że niektóre starsze auta, na przykład dziewięcioletnie, są objęte ochroną. Jest to możliwe, jeżeli jest to kontynuacja ubezpieczenia w tym samym towarzystwie, a auto ma nieskazitelną historię ubezpieczeniową. Na wyjątkowych zasadach można też ubezpieczyć niektóre auta dziesięcioletnie. Jest to jednak ogromną rzadkością. Właściciel takiego pojazdu musi złożyć specjalny wniosek i uzasadnienie, dlaczego zależy mu na takim wyjątkowym traktowaniu. Jeżeli auto jest w dobrym stanie i ma dobrą historię, to zgoda może wyjątkowo być udzielona.

Ubezpieczenie AC działa w momencie, gdy dojdzie do zdarzenia. Zarysowanie auta na parkingu, zderzenie, kolizja, to są sytuacje, które powodują, że auto w większym lub mniejszym stopniu ulega zniszczeniu. Takie zniszczone auto należy naprawić. Koszty naprawy może pokryć właściciel pojazdu lub sprawca kolizji. Jeżeli jednak jest to zarysowanie na parkingu, to bardzo często nie ma sprawcy lub trudno go znaleźć. Jeżeli właściciel pojazdu ma polisę autocasco, wówczas naprawa takiego uszkodzenia może zostać pokryta z polisy. To wygodne rozwiązanie, które zdejmuje finansowy ciężar z ubezpieczonego. Można z naprawą poczekać aż pieniądze znajdą się na koncie. Można też opłacić naprawę z własnych środków, tymi z ubezpieczenia zrekompensować sobie poniesione koszty.

Dobre AC, czyli jakie?

Ważne jest jednak by decydując się na ubezpieczenia AC wybrać dla siebie najlepsze. I tu pojawiają się dopiero problemy. Jakie ubezpieczenie jest dobre? Co oznacza, że ubezpieczenie jest dobre? Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zakres oferowanej polisy. Czy zaspokaja ona wszystkie potrzeby i oczekiwania. Czy stanowo ona zabezpieczenie wszystkich roszczeń? Czy jest to polisa, która jest wyposażona w atrakcyjny pakiet assistance? Jeżeli znajdzie się kilka ofert odpowiadających oczekiwaniom, można skupić się na tym, jaka cena je różni. Wtedy można wybrać ubezpieczenie najlepsze i w najlepszej cenie.

Ubezpieczenie AC niestety nie przysługuje każdemu kierowcy. Jednakże każdy, kto może z niego skorzystać, powinien mieć je wykupione. Naprawy samochodów sięgają czasem nawet kilkunastu tysięcy złotych. Pokrycie ich z własnych środków bywa po prostu wyjątkowo kosztowne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty