Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Znajdź najlepszą ofertę ubezpieczenia OC i AC

Sprawdź ceny i nie przepłacaj!

Oblicz teraz

Kalkulator ubezpieczenie komunikacyjne - darmowy: 50% taniej!

Ubezpieczenie obowiązkowe

Ubezpieczenie obowiązkowe to ubezpieczenie w zakresie Odpowiedzialności Cywilnej dla wszystkich posiadaczy pojazdu. Jego znaczenie jest niebagatelne. To ubezpieczenie, które chroni przede wszystkim ofiarę ewentualnego wypadku, a nie jego sprawcę. To polisa, z której wypłata przysługuje poszkodowanemu, a nie ubezpieczonemu. Każdy sprawca wypadku czy nawet kolizji powinien finansowo odpowiadać za straty rzeczowe i zdrowotne osoby poszkodowanej w zdarzeniu. Czasem koszty te są bardzo wysokie. Wielu osób nie byłoby stać na opłacenie naprawy auta czy zrekompensowania jego całkowitego uszkodzenia. Nie byłoby też stać na pokrycie kosztów rehabilitacji. Właśnie tutaj rozpoczyna swoje działanie polisa OC. Poszkodowany otrzymuje z OC sprawcy odszkodowanie, które pozwala pokryć wszelkie straty. Co ważne, proces jest stosunkowo szybki i bezproblemowy, co w przypadku wypłaty z prywatnych pieniędzy mogłoby być znacznie utrudnione.

Ubezpieczenie dobrowolne auto – casco

Do obowiązkowego ubezpieczenia OC można dodatkowo wykupić sobie autocasco. Jest to ubezpieczenie samochodu na wypadek uszkodzenia, do którego może dojść z winy kierującego, innego kierowcy lub przez przypadek. Ubezpieczenie casco wykupowane jest na rok. Opłacona składka gwarantuje więc przez rok ochronę na wypadek gdyby coś się stało. Jeżeli jednak do żadnego zdarzenia nie dojdzie, składka nie jest zwracana. Jak natomiast działa ubezpieczenie? Jeżeli dojdzie do uszkodzenia samochodu, należy to zgłosić do towarzystwa, w którym wykupiono ubezpieczenie. Towarzystwo wycenia szkodę i wypłaca odszkodowanie. Oczywiście, naprawy można dokonać jeszcze przed wypłatą odszkodowania, ale nie przed wydaniem decyzji przez ubezpieczyciela. Ubezpieczenie auto casco przysługuje tylko autom, które mają maksymalnie osiem lat. Starsze nie są przyjmowane do ubezpieczenia. W wyjątkowych sytuacjach mogą je otrzymać na zasadzie kontynuacji.

Dodatkowe ubezpieczenia

Do ubezpieczenia OC i AC można jeszcze dokooptować pakiet ubezpieczeń dodatkowych. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które zapewni kompleksową ochronę zarówno dla auta, jak i jego pasażerów. Można więc dodatkowo ubezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwych wypadków. Jest to tak zwane ubezpieczenie NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków). Ubezpieczenie działa, gdy na skutek nieszczęśliwego wypadku osoby jadące autem rafią do szpitala, będą poddane operacji lub doznają uszczerbku na zdrowiu. Można zdecydować się też na ubezpieczenie szyb. Pozwala ono na wymianę lub naprawę uszkodzonej szyby, bez wykorzystywania do tego ubezpieczenia AC, przez co można stracić zniżki. Ubezpieczenie opon pozwala zyskać pomoc w wymianie opon niemalże niezależnie od miejsca i czasu.

Ubezpieczenia komunikacyjne dotyczą zarówno samochodu, jak i jego pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Ich specyfika opiera się przede wszystkim na tym, że są to polisy dostosowane stricte do zdarzeń, które w czasie ruchu drogowego są prawdopodobne i możliwe.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty