Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl
Obsługa Twojej PolisyCentrum Pomocy
Kontakt >+48 519 902 560

Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Znajdź najlepszą ofertę ubezpieczenia OC i AC - nawet 60% niższe składki

Sprawdź Twoje ceny polis i nie przepłacaj!

Zobaczy oferty

Kalkulator OC i AC - 320 zł taniej w 5 minut

Porównywarka i Agent w jednym! Znajdź najtańsze ubezpieczenie OC, AC lub NNW. Jeśli chcesz, skorzystaj z pomocy dedykowanego eksperta.

Kalkulator OC to wygodne narzędzie, które umożliwia znalezienie najtańszego OC w kilka minut. Oferty ubezpieczycieli można porównać jedynie w przypadku konkretnego pojazdu oraz kierowcy. Do niedawna towarzystwa wykorzystywały ten fakt Wystarczy podać podstawowe dane, dotyczące pojazdu oraz kierowcy. Są one niezbędne dla wyliczenia oferty ubezpieczeniowej w większości towarzystw.

Po otrzymaniu wszystkich informacji kalkulator ubezpieczenia samochodu analizuje dane i przeszukuje oferty ubezpieczenia komunikacyjnego. Porówneo przedstawi ci zestawienie cen i zakresu polis 9 najlepszych towarzystw działąjących w Polsce.

Zaraz po wypełnieniu formularza otrzymasz szczegółową analizę, zawierającą dokładny opis ofert od poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Zobaczysz:

  • dokładną cenę OC
  • zakres ubezpieczenia
  • informacje o dodatkowych korzyściach i benefitach, które czekają Cię skorzystaniu z danej oferty.

Jakie korzyści daje porównywarka OC?

Kalkulator OC to najlepszy sposób na zaoszczędzenie czasu – pozwala on na uzyskanie szybkiego dostępu do ofert najważniejszych towarzystw ubezpieczeniowych.

Dzięki temu kierowca nie musi poświęcać czasu na dokładne przeszukiwanie ofert poszczególnych ubezpieczycieli, porównywanie ich czy na czasochłonne spotkania z agentami. Nie bez powodu kalkulator ubezpieczenia OC cieszy się tak wielką popularnością wśród kierowców, którzy starają się dobrze wykorzystywać swój czas.

Kolejną korzyścią, płynącą z korzystania z kalkulatora OC, jest możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Choć zakres OC jest w każdym przypadku taki sam, ceny polisy w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych mogą znacząco różnić się ceną.

Nie ma powodu, aby przepłacać za tę samą polisę – kalkulator OC pozwala na uzyskanie szybkiego dostępu do najbardziej korzystnych finansowo ofert, a jednocześnie umożliwia skorzystanie z wielu dodatkowych korzyści, oferowanych przez wybranych ubezpieczycieli.

Nasi eksperci pomogą w wyborze najlepszego OC

Kalkulator OC to nie tylko możliwość szybkiego dostępu do dużej ilości ofert, ale też szansa na uzyskanie profesjonalnej pomocy eksperta, który doskonale zna oferty poszczególnych ubezpieczycieli i może doradzić kierowcy, która z nich będzie dla niego najbardziej korzystna.

Tego rodzaju pomoc jest nieoceniona, ponieważ ekspert doskonale orientuje się nie tylko w cenach OC w poszczególnych firmach, ale też w dodatkowych benefitach, które oferują one kierowcom. Dzięki temu oferuje on kompleksową, bezpłatną pomoc w wyborze najlepszej oferty.

Jak działa ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej zdejmuje odpowiedzialność finansową z ubezpieczonego. Przejmuje ją towarzystwo, które podjęło się ochrony. W razie zdarzenia, do którego doszłoby na skutek działania ubezpieczonego może być poszkodowana osoba trzecia lub jej majątek.

W takiej sytuacji poszkodowana osoba ma prawo żądać rekompensaty za poniesione straty. Przy braku OC, taką rekompensatę należy wypłacić z własnego portfela. Ubezpieczenie zdejmuje z ubezpieczonego ten obowiązek. To właśnie polisa finansowo rekompensuje powstałe straty.

W przypadku samochodów i ruchu drogowego ma to ogromne znaczenie. Uszkodzenie samochodu to często bardzo wysokie koszty. Mało kto mógłby sobie pozwolić na to, by zrekompensować taką stratę z własnego, domowego budżetu.

Tym bardziej, mało kto byłby w stanie wypłacić odszkodowanie, gdyby doszło do uszczerbku na zdrowiu. Polisa jest więc tutaj doskonałym rozwiązaniem.

Jak wybrać OC?

Przede wszystkim należy zastanowić się i rozważyć, jakie są potrzeby i oczekiwania wobec takiej polisy. Jaką ma pełnić funkcję i jakie ma realizować zadanie.

Jeżeli ma to być wyłącznie OC, które jest tylko spełnieniem obowiązku nałożonego przez przepisy, to wybór jest prosty. Wystarczy wybrać te, które będzie najtańsze. Pakiet ubezpieczenia obowiązkowego jest ujednolicony i nie ma znaczenia, która firma go oferuje. Wszędzie wygląda tak samo.

Może jednak mieć różne ceny, ponieważ to już nie zostało prawnie uregulowane, a prawo rynku pozwala na dowolność w kształtowaniu cen. Tu sprawdzi się więc dobra porównywarka. Wystarczy podać dane auta i właściciela auta i porównywarka zaprezentuje dostępne propozycje wraz z wyceną.

Jeżeli jednak w kręgu zainteresowań znajduje się również AC, czy dodatkowe ubezpieczenie szyb lub opon, wówczas należy nieco bardziej się skupić na poszukiwaniu właściwej oferty. Przede wszystkim należy określić swoje oczekiwania i sprawdzić firmy, które są w stanie je spełnić.

Następnie, należy sprawdzić warunki, jakie każda z firm oferuje. Jest to bardzo ważne. Zakres ubezpieczenia może się bowiem różnić, warunki wypłaty odszkodowania mogą też być zróżnicowane. Wszystko ma znaczenie. Wybrać zaś trzeba taką opcję, która w pełni odpowiada. Nie warto zgadzać się na częściowe rozwiązania.

Na koniec pozostaje wyboru, w czym już może pomóc cena. Jeżeli bowiem znajdą się dwie lub trzy oferty w tej samej cenie, to warto wybrać po prostu tańszą.

Ubezpieczenie OC trzeba kupić. W jaki sposób zostanie ono wybrane, zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb, oczekiwań i stawianych polisie zadań.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty