Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Znajdź najlepszą ofertę ubezpieczenia OC i AC

Sprawdź ceny i nie przepłacaj!
Oblicz teraz

Kalkulator ubezpieczenia OC AC - darmowy: 50% taniej

Ubezpieczenie OC i AC

Ubezpieczenie OC to polisa obowiązkowa. Każdy musi ją wykupić niezależnie od tego jaki ma samochód, ile auto ma lat i jakie ma wyposażenie. Staż kierowcy również nie wpływa na istnienie tego obowiązku. Można oczywiście zyskać zniżki, ale zwolnienia się nie uzyska, chyba że zmieni się prawo. Co ważne, zakres tego ubezpieczenia jest zawsze taki sam i każda oferująca je firma musi to uwzględniać.

Ubezpieczenie AC to ubezpieczenie dobrowolne, dodatkowe. Przede wszystkim, nie każdy może do ubezpieczenia autocasco przystąpić. Towarzystwa ubezpieczeniowe przyjmują wyłącznie auta, które mają osiem lat i mniej. Nie są przyjmowane pojazdy starsze. W drodze wyjątku, starsze auto może zostać ubezpieczone wyłącznie na zasadzie kontynuacji, jeżeli wykaże się bezszkodową historią. Jest to ubezpieczenie, które pozwala sfinansować naprawy samochodu po uszkodzeniu. Do uszkodzenia może dojść na skutek kolizji, stłuczki, wypadku czy innego uszkodzenia, nawet na parkingu. Mając AC, nie trzeba pokrywać napraw z własnych pieniędzy. Składka za to ubezpieczenie jest zależna od wielu czynników. Decyduje o niej marka pojazdu, rok produkcji, rodzaj silnika oraz staż kierowcy.

Jak wybrać ubezpieczenie OC i AC?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia OC i AC powinien być uzależniony od wielu różnorodnych czynników i nie zawsze to cena powinna być tym najważniejszym. Przede wszystkim należy rozważyć, który zestaw najbardziej spełnia wszystkie oczekiwania. Czy jest to ten zakres ubezpieczenia, jaki był oczekiwany? Czy zakres ubezpieczenia assistance dołączony do polisy spełnia wszystkie oczekiwania? Polisy komunikacyjne bardzo często mają dołączoną również ochronę assistance, ale jest ona bardzo zróżnicowana. Jak zatem wygląda ona w tym konkretnym przypadku? Te wszystkie elementy wpływają na użyteczność ubezpieczenia. Decydują o jego praktycznym zastosowaniu i wygodzie korzystania z usługi. Naturalnie, im lepiej się taka polisa prezentuje, tym bardziej należy ją właśnie wybrać. Po wyselekcjonowaniu najbardziej pasujących propozycji można jeszcze porównać ceny. To powinien być ostatni czynnik decydujący o zakupie. Niska cena może bowiem skutkować z małym zakresem ochrony, co powoduje, że ubezpieczenie jest w zasadzie bezużyteczne. Natomiast, jeżeli zakres jest z pewnością odpowiedni i zaspokaja wszystkie potrzeby, wówczas można porównać ceny między takimi samymi ofertami. W takiej sytuacji wybór tańszej jest po prostu rozsądny.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty