Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Znajdź najlepszą ofertę ubezpieczenia OC i AC

Sprawdź ceny i nie przepłacaj!
Oblicz teraz

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC/NNW - darmowy: 50% taniej!

Ubezpieczenie OC

Pierwszym elementem tego produktu jest ubezpieczenie OC. To ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które gwarantuje wypłatę świadczenia poszkodowanym w wypadku spowodowanym przez ubezpieczonego. Oczywiście, nie chodzi tu tylko o wypadki. Kolizje i drobne stłuczki również są objęte ochroną. To ma niebagatelne znaczenie. Takie rozwiązanie powoduje bowiem, że osoba pokrzywdzona, poszkodowana w wypadku otrzyma odszkodowanie i będzie mogła naprawić swój samochód lub przejść rehabilitację nie ponosząc kosztów z własnego, domowego budżetu czy własnych, domowych środków. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu i nie ma tu znaczenia, czy chce on je mieć czy nie. Za brak ubezpieczenia OC przewidziane są sankcje prawne. Jest to więc polisa, do której kierowcy są zobligowani.

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie AC to polisa dobrowolna, ale też nie każdy może z niej skorzystać. Przede wszystkim jest ona przeznaczona dla aut, które nie mają więcej niż osiem lat. Oczywiście, w pewnych wyjątkowych sytuacjach, może się zdarzyć, że starsze auta również są objęte ochroną. Jest to możliwe wyłącznie w takich sytuacjach, gdy ochrona jest kontynuowana, wówczas można ją przedłużyć dla aut dziewięcio, a nawet dziesięcioletnich. Warunkiem jednak jest ich bezszkodowa historia. Innym wyjściem jest również wyjątkowe potraktowanie samochodu, który jest w dobrym stanie. Jednak tutaj, na objęcie ochroną wymagana jest specjalna zgoda. Można ją uzyskać po spełnieniu licznych warunków, które są ustalane indywidualnie. Oczywiście, towarzystwo ubezpieczeniowe musi w ogóle dopuszczać taką procedurę, żeby można było z niej skorzystać.

Ubezpieczenie NNW

Jest to szczególny rodzaj polisy ubezpieczeniowej. NNW chroni pasażerów i kierowcę pojazdu. To polisa, która jest przeznaczona na następstwa nieszczęśliwych wypadków. Pobyt w szpitalu po wypadku, operacja, czy doznanie trwałego uszczerbku są wówczas zdarzeniami ubezpieczeniowymi, za które przysługuje wypłata odszkodowania. To bardzo ważne i niezwykle przydatne ubezpieczenie. Pozwala sfinansować rehabilitację i leczenie, które pozwalają na powrót do zdrowia po poważnym zdarzeniu drogowym, które właśnie to zdrowie nadszarpnęło. Jest to bardzo cenne uzupełnienie polisy obowiązkowej i warto rozważyć jego dołączenie do swojego ubezpieczenia komunikacyjnego.

Ubezpieczenie komunikacyjne pozwala czuć się bezpiecznie, a w razie zdarzenia gwarantuje pieniądze na to, by sobie z tym zdarzeniem poradzić i zniwelować jego skutki. To ubezpieczenie, które wspiera i pomaga w najważniejszym i najtrudniejszym momencie, kiedy to pieniądze są właśnie bardzo potrzebne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty