Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl
Aig

AIG

Firma ubezpieczeniowa AIG to towarzystwo, które od wielu już lat cieszy się bardzo wysokim uznaniem i zaufaniem ze strony klientów. Otwartość, gotowość do natychmiastowego działania i nastawienie na klientów, to elementy, które powodują, że wiarygodność towarzystwa z dnia na dzień rośnie, podobnie jak ilość jego klientów. Dobre podstawy i słuszne założenia są w przypadku AIG doskonałym wyborem.

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Historia

Początki firmy sięgają początku XX wieku, kiedy to w Szanghaju powstał pierwszy zalążek firmy i baza do dalszego rozwoju. Obecnie, firma AIG działa w ponad 100 krajach i jurysdykcjach, co jest niewątpliwie efektem ciężkiej pracy, zaangażowania, pomysłowości i przedsiębiorczości jej założycieli. Firma systematycznie się rozwijała i rozwija nadal, przez co na wielu rynkach jest obecnie bezkonkurencyjnym liderem. A oferowane produkty, które są nastawione przede wszystkim na klienta, to sposób na utrzymanie tej pozycji.

Oferta Produktowa

Firma AIG specjalizuje się w ofercie, która skierowana jest do osób indywidualnych i klientów korporacyjnych. Takie zróżnicowanie to sposób na lepsze dostosowane propozycji i jej lepsze spersonalizowanie. Tylko dopasowane produkty będą bowiem spełniać oczekiwania klientów, a tym samym będą dla nich korzystne i opłacalne. Taki kierunek działania AIG jest więc dobrą decyzją i słusznym kierunkiem.

Klienci indywidualni

Oferta, która została przygotowana dla klientów indywidualnych to cztery grupy produktów, wśród których znajduje się ubezpieczenie zdrowia, ubezpieczenie wypadkowe, ubezpieczenie podróżne i majątkowe.

Ubezpieczenia zdrowotne oferowane są w postaci dwóch produktów:

 • Szansa - skierowana jest do kobiet i jest to ubezpieczenie obejmujące zachorowania na nowotwory specyficznie kobiece.
 • Triumf - to ubezpieczenie, które zabezpiecza wszystkich, bez względu na płeć. Również jest skoncentrowane na wsparciu chorych w przypadku choroby nowotworowej.

Ubezpieczenia wypadkowe oferowane są w formie trzech produktów:

 • Ty i Twoja Rodzina to ubezpieczenie na wypadek następstw nieszczęśliwych wypadków, którym objęty jest ubezpieczony i jego bliscy. Dzięki tej polisie, w razie zdarzenia zyskujesz pieniądza na rehabilitację i leczenie.
 • W ramach ubezpieczenia Plaster + pokryte zostają koszty hospitalizacji, która była konieczna po wypadku. Wiadomo bowiem, że wypadki są różne. Niektóre, na tyle poważne, że konieczna jest hospitalizacja. Mając to ubezpieczenie, towarzystwo pokryje koszty za każdą dobę spędzoną w szpitalu.
 • Dzięki trzeciej polisie, Aktywni w życiu, zyskasz wsparcie finansowe na wypadek uszkodzenia ciała. Złamanie kości lub oparzenie, objęte jest ochroną ubezpieczeniową i uprawnia do uzyskania świadczenia.

W ramach ubezpieczeń podróżnych AIG oferuje różnorodne rozwiązania, które dostosowane są niejako do charakteru wyjazdu.

 • Ubezpieczenie wyjazdów krótkoterminowych to szeroko rozumiane wsparcie dla podróżnych wyjeżdżających na wakacje.
 • Ubezpieczenie o nazwie Wyjazdy roczne ma nieco inny charakter i wiąże się z rocznymi stażami za granicą, głównie zawodowymi lub edukacyjnymi.
 • Koszty rezygnacji, to ubezpieczenie, które pokryje koszty rezygnacji z wyjazdu, oczywiście w ściśle określonych warunkach – kiedy rezygnacja ta nie jest wyłącznie zwykłą zmianą zdania.
 • Ubezpieczenie Sporty to propozycja dla wszystkich aktywnych fizycznie, którzy dla realizowania swojej pasji sportowej podróżują w miejsca, gdzie dany sport można uprawiać.

AIG oferuje również różnorodne ubezpieczenia majątkowe.

 • Jednym z nich są Ubezpieczeniowe Programy Serwisowe. To ubezpieczenie, które chroni Cię przed koniecznością ponoszenia kosztów napraw i serwisowania urządzeń znajdujących się w domu. Nie ważne jest tutaj, czy urządzenie zostało uszkodzone na skutek wypadku, czy awarii. Ubezpieczenie pokryje koszty jego naprawy.
 • Ubezpieczenie Produkty + to sposób na zabezpieczenie wartościowych rzeczy. Dzięki niemu firma pokryje koszty ich utraty lub zniszczenia.

Klienci korporacyjni

W tej grupie znajdują się nieco inne ubezpieczenia dedykowane dla biznesu.

 • Ubezpieczenie OC zwalnia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie finansowym za popełnione błędy i złe decyzje. Dzięki temu pracownicy chronieni są przez korporację a korporacja, w razie błędów wypłaca odszkodowanie z polisy, a nie z majątku firmy.
 • Ubezpieczenie Financial Lines to rozwiązania zabezpieczające finansowo kierownictwo firmy. Nakierowane są na ochronę przed zarzutami sprzeniewierzania majątku firmy, złymi decyzjami i błędnymi rozporządzeniami. Działają jako ochrona i wsparcie w kryzysowej dla przedsiębiorstwa sytuacji.
 • Różnorodne ubezpieczenia osobowe to ochrona finansowa dla pracowników. Ubezpieczenie obejmuje życie i zdrowie osób zatrudnionych i gwarantuje wsparcie finansowe w razie wypadku lub choroby.
 • Ubezpieczenia środowiskowe to ochrona dla przedsiębiorstw na wypadek zarzutów o niszczenie środowiska naturalnego na skutek działalności danego przedsiębiorstwa.
 • Do tego dochodzą ubezpieczenia transportowe i majątkowe, które poszerzają ochronę pracowników i firmy.

Kontakt z firmą

Zgłoszenie szkody

Zgłoszenie szkody jest niezwykle proste i odbywa się w całości online. Wystarczy na stronie internetowej wybrać zakładkę o nazwie Likwidacja Szkód, następnie wybrać grupę klientów (indywidualni/korporacyjni) i wybrać rodzaj ubezpieczenia. Formularz przeprowadzi przez kolejne kroki. Jest prosty i intuicyjny.

Zgłoszenia można dokonać również telefonicznie tel. +48 22 528 51 00

Kontakt z firmą

Ponadto, za pośrednictwem strony internetowej można skontaktować się z firmą telefonicznie lub emailowo. To najlepsze i najskuteczniejsze formy kontaktu, ponieważ gwarantują natychmiastową reakcję zarówno w kwestii właśnie zgłoszenia szkody, wypowiedzenia umowy ubezpieczenia czy pozyskania informacji o lokalizacji najbliższej placówki, czy też godzinach jej otwarcia.

Adres siedziby:

AIG Europe Limited Oddział w Polsce ul. Marszałkowska 111 00-102 Warszawa www: https://www.aig.pl email: aig.poland@aig.com tel. +48 22 528 51 00

Znajdź dla siebie najlepsze oferty