Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl
Allianz

Allianz

Ochrona życia i zdrowia powinna być powierzona tylko takiej instytucji, która z całą pewnością da sobie z zadaniem radę. Takiej instytucji, która jest wiarygodna, godna zaufania i odpowiedzialna za swoich klientów. Takimi cechami odznacza się Towarzystwo Ubezpieczeniowe Allianz. To właśnie im można powierzyć zarówno swoje zdrowie, jak i swoje mienie. Będzie pod dobrą opieką.

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Historia

Początki firmy datowane są na rok 1890. Jej korzenie znajdują się w Monachium. Przez ten okres ponad 120 lat, przeistoczyła się z małej, lokalnej, niemieckiej firmy, w ogromną i międzynarodową organizację. Zakres odpowiedzialności, jaki firma na siebie w związku z tym przyjęła, również się znacznie rozszerzył i powiększył, a to z kolei pozwoliło firmie zbudować jeszcze bardziej solidne podstawy do działania i współpracy z klientami. W Polsce firma działa od roku 1997. Te ponad dwadzieścia lat działalności to okres rozbudowy, rozwoju i wzmacniania swojej pozycji dzięki starannie dopasowanej i odpowiednio modyfikowanej ofercie, która zmienia się dla klientów.

Oferta Produktowa

Allianz w kompleksowy sposób dba o dobro, bezpieczeństwo i interesy swoich klientów. Właśnie dlatego otacza swoją odpowiedzialnością niemalże każdy aspekt ich życia: teraźniejszość, przyszłość, plany, marzenia i dorobek życiowy. Oto produkty, które sprawią, że życie i mienie może być znacznie bezpieczniejsze.

Ubezpieczenia samochodowe

Ubezpieczenia aut to nie tylko obowiązkowe i regulowane przepisami OC, ale również coś więcej. To ubezpieczenia autocasco, car assistance, nnw dla kierowcy i pasażerów, ochrona prawna, oc graniczne, ubezpieczenie dealerskie i zielona karta. Każda z tych opcji odpowiada innym oczekiwaniom, innym wymaganiom i innej sytuacji klienta. Właśnie dlatego warto się dobrze zastanowić i starannie przemyśleć, które z rozwiązań będzie najlepsze.

Ubezpieczenia majątkowe

W tym zakresie Allianz jest zdecydowanie liderem, tym bardziej że oferowane przez firmę ubezpieczenia majątkowe są rzeczywiście konkurencyjne i opłacalne. Ubezpieczeniem może zostać objęty dom lub mieszkanie. Dodatkowo można rozszerzyć ochronę o OC w życiu prywatnym i Home assistance, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Pozwala bowiem na zabezpieczenie również wyposażenia swojego domu przed ewentualnymi usterkami i uszkodzeniami. OC w życiu prywatnym natomiast, uchroni budżet domowy w sytuacji, gdy szkodę spowoduje ubezpieczony. Opłata za tę szkodę pokryta zostanie z ubezpieczenia, a nie z prywatnych pieniędzy ubezpieczonego.

Ubezpieczenia Turystyczne

Allianz oferuje swoim klientom również szeroki pakiet ubezpieczeń podróżnych. To dzięki nim wyprawa jest bezpieczniejsza, a wszelkiego rodzaju przykre zdarzenia nie pociągają za sobą dodatkowych wydatków. I choć przykrych zdarzeń nie da się uniknąć, to warto chronić siebie i swoich bliskich przed ich przynajmniej finansowymi skutkami.

Ubezpieczenia na życie i zdrowie

Różni ludzie to również różne potrzeby. Mając to na uwadze, Allianz przygotował ofertę ubezpieczeń na życie, która jest dość bogata i zróżnicowana. Specjalistyczne produkty pozwalają na to, by każdy klient wybrał dokładnie to, na czym mu zależy, by znalazł dla siebie dokładnie takie ubezpieczenie, jakie jest mu potrzebne. Wybierać może pośród takich produktów jak: Oferta na życie, Ty i Twoi bliscy, Ty i Twoje dziecko, Ty i Twoja przyszłość, Ty i Twoje bezpieczeństwo, Ty i Twoje zdrowie. Już nazwy sugerują, co stanowi oś danego produktu i co jest jego najważniejszą częścią. Do tego, można również rozszerzyć zakres ochrony. Kupując ubezpieczenie takie jak Ochrona Zdrowia czy Wizyta Lekarska dajesz sobie znacznie większe szanse na uzyskanie profesjonalnego wsparcia w razie zachorowania. Jeżeli zaś jesteś osobą aktywną, warto swoje ubezpieczenie rozszerzyć i pakiet Nieszczęśliwe Wypadki.

Inwestycje

Allianz, patrząc w przyszłość, nie zapomina również o produktach, które oferują budowanie kapitału. Można to zrobić poprzez inwestowanie w Ubezpieczeniowe Fundusze Inwestycyjne właśnie za pośrednictwem Allianz. Można też założyć jedno z dwóch kont emerytalnych, IKE lub IKZE i w ten sposób gromadzić środki na jesień swojego życia. Na emeryturę można również odkładać pieniądze w ramach specjalnego programu oszczędnościowego, pod nazwą Emerytura z Allianz.

Kontakt z firmą

Szkody i roszczenia

W przypadku zajścia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową konieczne jest niezwłoczne zgłoszenie go do towarzystwa ubezpieczeniowego, by rozpocząć proces wypłaty świadczenia lub likwidacji szkody. Zdarzenie można zgłosić przez telefon.

tel. 224 224 224.

Konsultant, który odbierze telefon, krok po kroku pokieruje, co należy zrobić.

Ponadto, można zgłosić zdarzenie na stronie internetowej. To prosty i szybki sposób, który pozwoli Ci uniknąć oczekiwania w kolejkach. Oczywiście, tradycyjne metody, jak spotkanie z agentem, przesłanie informacji pocztą lub mailem również są akceptowane i uznawane i tak samo skuteczne, jak wcześniej wspomniane. Nieco inaczej zgłasza się co prawda roszczenie z ubezpieczenia majątkowego i nieco inaczej z ubezpieczenia na życie i zdrowie. Zasady ogólne jednakże są te same.

Adres siedziby:

Na stronie można również znaleźć informacje dotyczące kontaktu w sprawach ogólnych lub też w przypadku poszukiwania najbliższej placówki i godzin jej otwarcia.

Znajdź dla siebie najlepsze oferty