Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl
Aviva

AVIVA

Ubezpieczenia życia i zdrowia to bardzo delikatny i stosunkowo drażliwy temat dla wielu osób. Przede wszystkim dlatego, że kwestia zdrowia i pieniędzy jest stosunkowo ważna i mało kto chce na te tematy rozmawiać z kimś, kto nie jest wart zaufania. Wiarygodność i poczucie bezpieczeństwa jest więc tu kluczowe dla zyskania klienta. Doskonale sobie z tym radzi AVIVA i dzięki temu odznacza się bardzo dobrą opinią wśród klientów.

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Historia

Aviva ma pochodzenie brytyjskie i nigdy też swojego rodzimego rynku nie opuściła. Co więcej, działa tam prężnie już od ponad 300 lat, niezmiennie dzierżąc pozycję lidera. Obecnie działa w szesnastu krajach na terenie Europy, Azji oraz w Kanadzie. Do Polski dotarła w 1992 roku i od tamtej pory niezmiennie cieszy się uznaniem i zaufaniem wielu milionów klientów, a powierzone jej oszczędności sięgnęły już ponad 50 mld zł.

Firma Przyjazna Klientowi

Firma Przyjazna Klientowi

Pod koniec 2019 roku Aviva - już po raz siódmy - otrzymała tytuł Firma Przyjazna Klientowi. Wyróżnienie przyznaje Fundacja Digital Knowledge Observatory na podstawie badań opinii klientów o produktach oraz jakości obsługi. Badanie objęło blisko 1000 klientów indywidualnych Avivy korzystających z ubezpieczeń na życie i majątkowych.

Oferta Produktowa

Produkty oferowane przez AVIVA można uszeregować w trzech kategoriach. Są to ubezpieczenia, emerytury i inwestycje. Każda z tych grup to produkty o nieco innym celu, przeznaczeniu, a przez to również innych kosztach. Nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie służą zabezpieczeniu przyszłości klientów.

Ubezpieczenia

W ramach ubezpieczeń AVIVA oferuje ubezpieczenie życia i zdrowia, ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenia majątkowe i komunikacyjne. Tak szeroki zakres oferty pozwala firmie w sposób kompleksowy otoczyć ochroną każdego klienta. To również ogromna wygoda dla klientów, ponieważ wszystkie swoje ważne, finansowe sprawy powierzają jednej instytucji.

Ubezpieczenia życia i zdrowia to przede wszystkim pełna i kompleksowa ochrona dla całej rodziny. Ochrona, która obejmuje życie, czyli wypłatę świadczenia bliskim w razie śmierci ubezpieczonego oraz zdrowie, czyli wypłata świadczenia, którą z powodzeniem można wykorzystać na podjęcie leczenia. To również nowatorski Program dla Młodych Rodziców, możliwość oszczędzania na przyszłość dziecka, czy wsparcie w razie nieszczęśliwego wypadku.

Ubezpieczenia turystyczne zostały podzielone z uwagi na okres pobytu za granicą, na krótkoterminowe i roczne. Tego rodzaju wyjazdy mają inny charakter, stąd też inne oczekiwania stawiane są poszczególnym polisom ubezpieczeniowym. Właśnie dlatego też zostały stworzone dwie różne polisy, które odpowiadają tym zróżnicowanym potrzebom.

W zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych, AVIVA oferuje obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz dodatkowe AC. Do tego Assistance, NNW dla kierowcy i pasażerów, ubezpieczenie szyb pomoc prawną i pakiet usług dodatkowych. Wszystko po to, by każdy klient znalazł w coś odpowiedniego dla siebie.

W ramach ubezpieczenia majątkowego AVIVA dodatkowo oferuje ubezpieczenie domu będącego jeszcze w budowie – co jest wyjątkową ofertą na rynku, niewprowadzoną przez inne towarzystwa. Do tego, można to jeszcze rozszerzyć o ubezpieczenie swojego domku letniskowego. Dzięki temu każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Inwestycje

W ramach produktów inwestycyjnych, których głównym celem nie jest zabezpieczenie życia, zdrowia ani mienia klientów, a gromadzenie kapitału na przyszłość. Jednocześnie, warto wiedzieć, że różne są strategie inwestycyjne i różne profile osób inwestujących. Oznacza to, że jeden woli bezpiecznie a powoli, inny natomiast szybko i ryzykownie. Z uwagi na te różnice, AVIVA przygotowała cztery plany inwestycyjne.

Są to:

  • Oszczędzanie na przyszłość dzieci
  • Oszczędzanie na dowolny cel
  • Chcę zacząć inwestować
  • Świadomie inwestuję.

Każdy z nich odznacza się nieco innymi cechami i właściwościami. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skonsultować się z agentem, który pomoże przeanalizować wszelkie możliwe opcje.

Emerytura

Programy emerytalne to świadome i systematyczne odkładanie środków na przyszłą emeryturę. AVIVA oferuje możliwość założenia Indywidualnego Konta Emerytalnego, Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego oraz utworzenie programu o nazwie Gwarantowana Renta Kapitałowa, który skutkuje tym, że w okresie emerytalnym można z niego systematycznie pobierać pieniądze, jako dodatek do swojej emerytury.

Kontakt z firmą

Zgłoszenie szkody lub wypowiedzenie umowy ubezpieczenia z firmą można zrobić za pośrednictwem strony internetowej, lub przez agenta, z którym umowa została zawarta. Można też, poprzez stronę internetową, poprosić o kontakt i spotkanie z agentem lub wskazanie najbliższej placówki wraz z godzinami jej otwarcia. Każdy z tych sposobów jest dobry i każdy jest skuteczny. Aviva przykłada bardzo dużą wagę do obsługi posprzedażowej klientów, także jej działania z pewnością będą szybkie i efektywne.

Adres siedziby:

Biuro Obsługi Klienta AVIVA ul. Inflancka 4a 00-189 Warszawa Biuro czynne PN-PT, 8:00 - 18:00 Infolinia: 22 563 28 28 Telecentrum: 22 557 44 44

Znajdź dla siebie najlepsze oferty