Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl
inter

Inter Polska

Profesjonalne zabezpieczenie i szeroka oferta ubezpieczeniowa to charakterystyka Towarzystwa Ubezpieczeniowego Inter Polska. Wszystkie proponowane klientom rozwiązania ubezpieczeniowe są starannie przemyślane i opracowane. Gwarantują klientom adekwatną i kompleksową ochronę oraz wspierają w trudnych sytuacjach życiowych. Dzięki temu, z Inter Polska klienci mogą czuć się pewnie i bezpiecznie, spokojni i swoją przyszłość.

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Historia

Grupa Inter to w zasadzie dwa towarzystwa ubezpieczeniowe. Inter Polska SA i Inter Polska – Życie SA. Ich głównym akcjonariuszem jest Grupa Ubezpieczeniowa Inter. To niemiecka firma, która swoją działalność rozpoczęła w roku 1926. Blisko sto lat doświadczeń, tradycji i prowadzonej działalności pozwoliło firmie na wypracowanie sprawdzonych metod i procedur, które z powodzeniem można zastosować na rynku polskim. Z tego doświadczenia z energią korzysta Grupa Inter Polska, która działa na polskim rynku od roku 1991. Pierwotnie było to Towarzystwo Ubezpieczeniowe Fortuna. Od 1997 firma funkcjonowała pod nazwą Inter – Fortuna, by od 2000 usunąć drugi człon i oferować ubezpieczenia jako Towarzystwo Ubezpieczeniowe Inter Polska.

Oferta Produktowa

Oferta produktów firmy Inter to zestaw ubezpieczeń dostosowanych do potrzeb i oczekiwań zróżnicowanych klientów. Właśnie ta wszechstronność powoduje, że Grupa Inter cieszy się ogromnym poważaniem i uznaniem na rynku.

Ubezpieczenia dla branży medycznej

To specyficzna grupa ubezpieczeń, która została zaprojektowana specjalnie dla branży medycznej, uwzględniając jej oczekiwania, specyfikę i zagrożenia. To zestaw, który doskonale odpowiada potrzebom, dając pracownikom medycznym poczucie bezpieczeństwa.

  • Ubezpieczenie dla lekarzy zawiera ubezpieczenie OC dla lekarzy i dentystów, które finansowo pokryje koszty ich ewentualnych błędów zawodowych.
  • Ochrona prawna to wsparcie w życiu zawodowym, ale i prywatnym.
  • Ubezpieczenie HIV/WZW to szczególnie rozwiązanie ochronne, które wynika ze zwiększonej ekspozycji na działanie tego rodzaju wirusów.
  • Do tego, lekarze mogą się ubezpieczyć na wypadek niezdolności do pracy, mogą chronić swój majątek prywatny i sprzęt medyczny lub skorzystać ze specjalnego, dedykowanego ubezpieczenia turystycznego.
  • Dla pielęgniarek i położnych przygotowano dokładnie taki sam zestaw rozwiązań zabezpieczających.
  • Podobnie dla fizjoterapeutów, ratowników medycznych oraz pozostałych osób pracujących w branży medycznej.
  • W tej grupie znalazły się również różnorodne ubezpieczenia dla podmiotów medycznych. To ubezpieczenie dla placówki lub przychodni. Różni się jedynie opcją dodatkową, którą jest ubezpieczenie grupowe dla pracowników.

Ubezpieczenia majątkowe

Ubezpieczenia majątkowe podzielone zostały na dwie grupy.

  • W pierwszej z nich można znaleźć zabezpieczenie mienia i ubezpieczenie turystyczne dla osób indywidualnych.
  • W drugiej zaś ubezpieczenia dla firm, w tym ubezpieczenie majątku, OC działalności zawodowej lub użytkowania mienia.

Ubezpieczenia na życie i zdrowie

W ramach ubezpieczenia życia Inter Polska oferuje ubezpieczenie życia zabezpieczające kredyt (Inter Kredyt) oraz terminowe ubezpieczenie na życie (Inter Moje Życie). Dodatkowo, dla osób zatrudnionych lub zatrudniających została przygotowana oferta ubezpieczenia grupowego (Inter Grupa Plus). Dzięki tej różnorodności każdy może tu znaleźć coś dla siebie.

Ochrona zdrowia w Inter Polska jest realizowana poprzez ubezpieczenie Inter Vision. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które zostało przygotowane w oparciu o podstawowe oczekiwania osoby chorej. W ramach ubezpieczenia można bowiem liczyć na darmowe wizyty lekarskie, darmową opiekę pielęgniarską, transport medyczny, opiekę psychologa, dostarczenie leków czy zorganizowanie sprzętu rehabilitacyjnego. To również rozbudowany zakres leczenia ambulatoryjnego, które zakłada konsultacje lekarzy wszystkich specjalności, badania lekarskie, leczenie dentystyczne oraz refundacja kosztów pobytu w szpitalu rozliczana za każdy dzień spędzony w placówce. Ubezpieczenie jest niezwykle starannie opracowane, dzięki czemu doskonale odpowiada na potrzeby chorych. Firmy również mogą wykupić dla swoich pracowników ubezpieczenie zdrowotne, a jego zakres jest znacznie szerszy i korzystniejszy niż w przypadku ubezpieczenia indywidualnego.

Kontakt z firmą

Zgłoszenie szkody oraz kontakt z firmą są niezwykle łatwe, a odpowiedzi udzielane są szybko i sprawnie, co dodatkowo podnosi jakość i wrażenia ze współpracy z Inter Polska. Zgłoszenia szkody można dokonać za pośrednictwem strony internetowej. Wyróżniona została tam strefa Dla Klienta. Można tam zamówić kontakt z agentem, kupić polisę, umówić wizytę lekarską lub właśnie zgłosić szkodę. Po kliknięciu ikony, która symbolizuje zgłoszenie, pojawiają się trzy możliwości. Można szkodę zgłosić samodzielnie przez Internet, można zadzwonić i zgłosić konsultantom lub też zamówić rozmowę telefoniczną. Wszystko zostało zorganizowane w taki sposób by każdy klient mógł dokonać swobodnego wyboru tak jak mu wygodnie.

Adres siedziby:

Biuro Sprzedaży Centralnej Kopernik Office Buildings Al. Jerozolimskie 172 02-486 Warszawa tel. 22 333 75 28

Znajdź dla siebie najlepsze oferty