Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl
Mondial Assistance

Mondial Assistance

Każdy, kto doświadczył zdarzenia losowego, wypadku czy też nagle z jakiegoś powodu potrzebował pomocy, doskonale rozumie, czym otrzymana wówczas pomoc jest i jak wielkie ma wówczas znaczenie. Dostarczenie koła zapasowego, gdy utknęło się w całkowitym pustkowiu gdzieś na świecie lub kompletna informacja o placówkach zdrowotnych, gdy choruje się podczas pobytu za granicą, to niby proste gesty. Ich znaczenie jest jednak ogromne. Właśnie tego rodzaju, praktyczną pomoc świadczy swoim klientom Mondial Assistance.

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Historia

Historia Mondial Assistance jest bardzo mocno związana z historią firmy Elvia Travel Insurance. Liderem ubezpieczeń turystycznych, który powstał w 1950 roku w Szwajcarii. W roku 1974, we Francji powstał SACNAS Mondial Assistance, który rozwinął zakres i poziom usług i wniósł je na jeszcze wyższy poziom. W 2000 roku Elvia oraz Sacnas pozytywnie przeszły fuzję, a powstała w ten sposób nowa jakość rozwijała się jeszcze prężniej. W 2006 roku zapadła decyzja, że wszystkie podmioty działające w ramach połączonej grupy będą działały pod jedną marką, jako Mondial Assistance.

Oferta Produktowa

Oferowane przez firmę usługi koncentrują się na szeroko rozumianym wsparciu i pomocy dla wszystkich objętych ubezpieczeniem niezależnie od dnia i pory. To właśnie ich niezawodność buduje ich pozycję.

  • W razie awarii lub wypadku samochodowego firma zapewnia holowanie, samochód zastępczy, kierowca zastępczy, powrót lub kontynuację podróży, hotel, wysyłkę części zamiennych. Krótko mówiąc, wszystko, co w tym właśnie momencie może być potrzebne.

  • Problemy ze zdrowiem wynikające z wypadku lub choroby znacznie utrudniają organizację opieki lekarskiej i codziennego życia. Ubezpieczeni, którzy są w tej sytuacji, mogą liczyć na dostawę leków, transport medyczny, organizację rehabilitacji, organizację wsparcia psychologa, sprzęt rehabilitacyjny, wizytę pielęgniarki, lekarza, opiekę domową oraz uzyskanie wszelkich informacji o lekach, ich działaniu i placówkach medycznych w okolicy.

  • Wsparcie w czasie podróży bywa nieocenione. Dlatego też ubezpieczeni mogą od Mondial oczekiwać pomocy medycznej, międzynarodowego transportu medycznego, poszukiwania, ratownictwa, pomocy w sprowadzeniu osoby bliskiej, opieki nad dziećmi, ubezpieczenia sprzętu, bagażu i wielu innych dodatkowych usług.

  • Oferowane w ramach ubezpieczeń majątkowych ubezpieczenie Mondial to możliwość skorzystania z pomocy fachowców w domu (hydraulik, elektryk), dodatkowej pomocy domowej, przechowania mienia czy uzyskania tymczasowego zakwaterowania.

  • Oględziny samochodu to usługa wykonywana przed wystawieniem polisy oraz w czasie wstępnej likwidacji szkód.

  • Pomoc prawna to ubezpieczenie, które daje poczucie bezpieczeństwa i pewność podejmowanych decyzji w różnych sytuacjach życiowych. Porady prawne można uzyskać nawet w ciągu godziny od zgłoszenia zapotrzebowania. Udzielane są one zawsze przez praktykujących prawników.

  • Osobisty asystent to usługa, która ułatwia nie tylko trudne sytuacje, ale nawet codzienne, zwykłe funkcjonowanie. Asystent może rezerwować bilety, hotele, bilety do kin, restauracje, zamawiać auto zastępcze, kwiaty, taksówkę, udzielać informacji zgodnie z życzeniem ubezpieczonego.

  • Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego dzięki Mondial Assistance to nic innego jak przedłużenie jego gwarancji. Dzięki temu, po upływie gwarancji producenckiej sprzęt można nadal bezpłatnie serwisować, a w razie, gdyby naprawa nie była możliwa, można go wymienić.

Kontakt z firmą

Każdą szkodę należy zgłosić niezwłocznie. Robi się to poprzez telefoniczny kontakt z Centrum Operacyjnym Mondial Assistance. Numer telefonu podany jest za każdym razem na polisie ubezpieczeniowej. Konsultant udzieli wszystkich niezbędnych informacji, powie, jakie dokumenty będą potrzebne i gdzie należy je złożyć. Poinformuje również o wszystkich niezbędnych terminach. Jednocześnie wskaże, na jakie formy wsparcia można liczyć ze strony firmy. W sytuacjach stresowych łatwo bowiem zapomnieć o zakresie wykupionego ubezpieczenia, a może się okazać, że ta informacja będzie przydatna i ważna.

Adres siedziby:

Mondial Assistance Sp. z o.o. ul. Domaniewska 50B 02-672 Warszawa Polska tel.: (+48 22) 522 25 00

Znajdź dla siebie najlepsze oferty