Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Historia

PZU, czyli Powszechny Zakład Ubezpieczeń to spółka akcyjna, której historia sięga 1803 r. Działalność rozpoczęła natomiast w 1921 r. Grupa PZU to jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce, jak też w Europie. Pakiet kontrolny PZU posiada Skarb Państwa, a więc z przewagą kapitału polskiego. W 2006 r. osiągnęła rekordowy wynik finansowy wynoszący 3,7 mld zł. W swojej ofercie posiada ponad 200 produktów.

Oferta Produktowa

Pierwszym z produktów jest ubezpieczenie przeznaczone dla kierowców. PZU oferuje ubezpieczenie OC, które zapewni naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia, jak również bezproblemowy proces likwidacji wyrządzonej Ci przez inną osobę szkody. W ofercie znajduje się zniżka dla uważnych klientów oraz zniżka na ubezpieczenie szyb i kompleksowe usługi assistance. PZU oferuje również ubezpieczenie AC, które zapewnia bezpłatny pakiet podstawowych usług assistance.

Kolejny rodzaj ubezpieczeń obejmuje ubezpieczenie mieszkania oraz majątku. Możemy wybrać polisę ubezpieczającą dom od zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży. Ubezpieczenie to zapewnia również pomoc w awaryjnych sytuacjach. Jeśli posiadamy domek letniskowy lub dom w budowie również możemy ubezpieczyć je od uszkodzeń. W skład produktów związanych z domem wchodzi również ubezpieczenie wyposażenia.

Innym produktem jest ubezpieczenie na życie, które zapewnia klientowi i jego rodzinie wsparcie finansowe w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Jeśli chcemy zapewnić naszej rodzinie spokojną przyszłość PZU oferuje Spokój na Każdy Dzień, jest to indywidualne terminowe ubezpieczenie na życie. Ubezpieczenie to zapewnia wsparcie finansowe w razie śmierci klienta, zabezpiecza również finansowe zobowiązania oraz firmę klienta. Kolejny z produktów to ubezpieczenie na życie Ochrona na Zawsze, zapewniająca polisę na całe życie. Jeśli natomiast chcemy połączyć ochronę z oszczędzaniem to warto wybrać Więcej niż Ochrona. Produkt ten zapewnia zabezpieczenie finansowe dla naszych bliskich oraz pozwala w bezpieczny sposób oszczędzać.

Co jeśli chcemy zabezpieczyć przyszłość naszego dziecka? Wtedy warto skorzystać z indywidualnego ubezpieczenia PZU Start w Dorosłość. PZU oferuje również trzy rodzaje ubezpieczeń związanych ze zdrowiem, pośród których znajduje się ubezpieczenie ambulatoryjne, ubezpieczenie lekowe oraz ubezpieczenie szpitalne. Jeśli natomiast zależy nam na inwestycji, to tutaj również PZU przychodzi z pomocą oferując różnego rodzaju produkty związane z lokowaniem i pomnażaniem kapitału. Osobny pakiet usług PZU przygotowało również dla firm.

Zgłoszenie szkody, wypowiedzenie umowy, kontakt

Zgłoszenie szkody lub roszczenia można dokonać przy pomocy formularza na stronie: https://zgloszenie.pzu.pl/

Wypowiedzenie umowy nastąpić może poprzez wydruk i wypełnienie odpowiedniego dokumentu dostępnego na stronie:

Następnie musimy dostarczyć go do dowolnej placówki PZU lub wysłać pocztą na adres siedziby firmy.

Można też wysłać skan lub zdjęcie dokumentu na: kontakt@pzu.pl, ale koniecznie własnoręcznie podpisany. Możliwe jest również wysłanie podpisanych dokumentów na numer faksu: 22 4 102 102. Trzeba pamiętać o potwierdzeniu nadania faksu, a wydrukowane dokumenty wysyłamy zawsze na adres pocztowy z opcją potwierdzenia odbioru.

Adres siedziby:

Contact Center Grupy PZU Postępu 18a 02-676 Warszawa Telefon: 801 102 102 (22 566 55 55) - 24h/7 dni

Znajdź dla siebie najlepsze oferty