Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl
Beesafe

TU Europa

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa Ubezpieczenia, znane powszechnie jako TU Europa, kojarzone jest przede wszystkim z polisami turystycznymi. Oferta firmy jest jednak o wiele szersza, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednie ubezpieczenie dla siebie. TU Europa już od ponad 25 lat tworzy innowacyjne rozwiązania w zakresie różnych typów ubezpieczenia. Obecnie firma jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się liderów polskiej branży ubezpieczeniowej, a liczba klientów, którzy zdecydowali się zaufać TU Europa, stale rośnie.

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Historia

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa Ubezpieczenia pojawiło się na rynku w 1994 roku. Firma jest Członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Organizacja ta powstała w 1999 roku. Zrzesza ona najważniejsze firmy z sektora finansowego w Polsce, m.in. banki czy właśnie towarzystwa ubezpieczeniowe. TU Europa zdobyła liczna wyróżnienia. W 2016 roku firma już po raz drugi zdobyła tytuł „Perła Polskiej Gospodarki”. Wyróżnienie to otrzymują najlepsze podmioty gospodarcze, które wyłonione zostają przez ekspertów Szkoły Głównej Handlowej. Rok wcześnie TU Europa otrzymała tytuł „Dobry Pracodawca".

Oferta Produktowa

Ubezpieczenia turystyczne TU Europa

Firma TU Europa znana jest przede wszystkim z tego, że oferuje bardzo korzystne ubezpieczenia turystyczne. Odpowiednia polisa w czasie podróży może okazać się kluczowa – dlatego właśnie TU Europa dba o to, aby zapewnić swoim klientom jak najlepszą ochronę, niezależnie od tego, czy wyjeżdżają tylko na weekend, czy planują długą podróż do odległych zakątków świata.

W ofercie TU Europa znaleźć można ubezpieczenie ITravel. Jest to ochrona dla osób, które podróżują poza granice Polski. W ramach polisy klienci mogą liczyć m.in. na pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu, pomoc w podróży, OC, NNW, a także na atrakcyjne zniżki dla rodzin z dziećmi i osób do 25 roku życia. Istnieje również opcja wykupienia ubezpieczenia Koszty Rezygnacji, które chroni podróżnych przed stratami finansowymi w sytuacji, kiedy zmuszeni są do zrezygnowania z planowanego wyjazdu.

Dodatkowo w firmie dostępne jest ubezpieczenie ITravel do USA. Jest to polisa dla osób, które podróżują do Stanów Zjednoczonych. Można tutaj liczyć na wysoką sumę ubezpieczenia, z uwagi na duże koszty leczenia, które obowiązują w USA. Podróżni mogą także skorzystać z Ubezpieczenia Turystycznego ITravel na narty i snowboard. To idealna propozycja dla aktywnych!

Co jeszcze można znaleźć w ofercie TU Europa?

W ofercie firmy dostępne są także inne rodzaje ubezpieczenia. Co bardzo ważne, oferty przygotowywane są w taki sposób, aby były możliwie jak najlepiej dopasowane do potrzeb osób, które szukają dla siebie najlepszej ochrony. Jakie typy ubezpieczenia, oprócz turystycznego, można znaleźć w ofercie TU Europa?

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie domu i mieszkania w TU Europa obejmuje m.in. pomoc w razie awarii, cesję na bank, pomoc w sytuacji, gdy klient straci dach nad głową, na przykład na skutek pożaru lub wichury. Istnieje możliwość płatności w ratach.

Ubezpieczenie życia i zdrowia

Ubezpieczenie MyHealth to ubezpieczenie na wypadek poważnej choroby. Zapewnia ochronę na wypadek zawału serca, udaru mózgu lub zachorowania na nowotwór złośliwy. Co ważne, zakup ubezpieczenia możliwy jest bez badań lekarskich ani dokumentów o stanie zdrowia. Suma ubezpieczenia może wynosić nawet 100 000 zł.

Ubezpieczenie sportowe

Ubezpieczenie Run&Fun gwarantuje kompleksowe wsparcie w przypadku wystąpienia kontuzji u osób, które kochają biegać. To 100% ochrony w razie nieszczęśliwego wypadku, zwrot kosztów konsultacji lekarskich i rehabilitacji, a także zwrot kosztów w sytuacji, gdy ubezpieczony zrezygnuje z udziału w imprezie biegowej. Inna opcja to ubezpieczenie Aktywni w sporcie, które zapewnia ochronę osobom uprawiającym sport. Można tutaj liczyć na odszkodowanie w przypadku powstania uszczerbku na zdrowiu, a także na zwrot kosztów rehabilitacji, OC, ubezpieczenie sprzętu i inne opcje dodatkowe.

Ubezpieczenie lifestyle

Ubezpieczenie obejmuje m.in. ochronę wyświetlacza telefonu. Jest to usługa, która cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów firm ubezpieczeniowych czy telekomunikacyjnych. Zapewnia ono ochronę na wypadek uszkodzenia wyświetlacza, na przykład zmianę wyświetlacza na nowy.

Kontakt z firmą

Jak zgłosić szkodę w TU Europa? To proste! Klienci mają do wyboru kilka możliwości:

a) telefoniczne zgłoszenie szkody w TU Europa – wystarczy zadzwonić pod numer 801 500 300 lub +48 71 36 92 887,

b) zgłoszenie szkody poprzez specjalną aplikację,

c) skorzystanie z jednego z formularzy, dostępnych na stronie na stronie https://tueuropa.pl/zglos-szkode.htm

d) korespondencyjne zgłoszenie szkody na adres ul. Gwiaździsta 62, 53-413 Wrocław.

Adres siedziby:

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A. ul. Gwiaździsta 62 53-413 Wrocław infolinia: 801 500 300 e-mail: bok@tueuropa.pl

Znajdź dla siebie najlepsze oferty