Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Ubezpieczenia bagażu

Znajdź najlepszą ofertę ubezpieczenia bagażu.

Sprawdź ofertę

Kalkulator ubezpieczenia bagażu

Ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenie bagażu to element ubezpieczenia podróżnego, którego wykupienie zalecane jest każdemu, kto wybiera się na wycieczkę zagraniczną. Zasadniczo, ubezpieczenie podróżne to przede wszystkim ochrona kosztów leczenia. W razie zdarzenia, gdyby podróżny musiał poddać się leczeniu, będąc za granicą musi za to leczenie zapłacić. Ubezpieczenie podróżne bierze te koszty na siebie, przez co zapłata za wspomniane leczenie pokrywana jest z polisy, a nie z pieniędzy prywatnych ubezpieczonego. W ramach ubezpieczenia podróżnego, ochroną objęte jest leczenie podróżnego, transport medyczny, akcja ratownicza czy poszukiwawcza. Mogą być też dołączone bardziej szczegółowe opcje i rozwiązania. Wszystko jednak zależne jest przede wszystkim od tego, jaki zakres ma wybrane ubezpieczenie i co oferuje dane towarzystwo. Do zasadniczego ubezpieczenia podróżnego, czyli obejmującego wspomniane koszty leczenia, transportu i ratownictwa, towarzystwa proponują również rozszerzenie ochrony o różne umowy dodatkowe. Może to być ubezpieczenie kosztów podróży, ubezpieczenie rezygnacji z imprezy, czy wspomniane ubezpieczenie bagażu. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań ubezpieczonego. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto więc przemyśleć i przeanalizować wszystkie dostępne możliwości.

Ubezpieczenie bagażu

Ubezpieczenie bagażu podróżnego to umowa dodatkowa, którą można sobie dodatkowo wykupić podczas kupowania podstawowego ubezpieczenia podróżnego. Ubezpieczenie bagażu działa w momencie, kiedy ten wieziony zostanie skradziony lub zgubiony. Warto doprecyzować tę kwestię podczas podejmowania decyzji. Część towarzystw decyduje się bowiem na jedno ryzyko, część na drugie, a część na obydwa. Naturalnie, najlepiej, jeżeli ubezpieczenie bagażu podróżnego obejmuje obydwa zdarzenia, ponieważ trudno przewidzieć, które z nich może mieć miejsce. Ubezpieczenie gwarantuje niezwłoczną wypłatę pieniędzy, wcześniej ustaloną kwotę, która pozwoli odkupić utracone rzeczy, bez konieczności ponoszenia kosztów z własnych środków przeznaczonych na te wakacje. To bardzo dobre i wygodne rozwiązanie. Pozwala czuć się bezpiecznie w czasie przejazdu, bez obaw o swój bagaż. W razie czego bowiem można będzie szybko zrekompensować stratę. Natomiast w czasie pobytu na miejscu nie trzeba się obawiać o ewentualną kradzież. Naturalnie, bagaż musi być odpowiednio zabezpieczony. Jeżeli będzie on bowiem narażony na stratę, towarzystwo może odmówić wypłaty odszkodowania. Przed wyjazdem należy również szczegółowo zapoznać się z mechanizmem działania polisy, ponieważ to ten mechanizm trzeba będzie wykorzystać w razie zdarzenia.

Ubezpieczenie bagażu to bardzo korzystne i rozsądne rozwiązanie. Warto z niego skorzystać i zabezpieczyć się na tę okoliczność, ponieważ trudno przewidzieć, kiedy może być to potrzebne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty