Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Ubezpieczenie podróżne

Znajdź najlepszą ofertę ubezpieczenia turystycznego, wakacyjnego.

Sprawdź ofertę

Kalkulator ubezpieczenia turystycznego, wakacyjnego

Ubezpieczenie wakacyjne – zakres

Ubezpieczenie wakacyjne to stosunkowo złożona polisa ubezpieczeniowa, która w swoim zakresie może mieć bardzo zróżnicowane opcje i usługi. Wszystko po to, by zapewnić wszechstronne zabezpieczenie podróżnemu i odpowiedzieć na wszystkie jego możliwe potrzeby. Jaki może być zakres ubezpieczenia? Jakie umowy dodatkowe warto mieć? Jakie elementy ubezpieczenia podstawowego warto zawrzeć, żeby polisa była rzeczywiście praktyczna i przydatna? To najważniejsze pytania, na które należy znaleźć odpowiedzi.

Ubezpieczenie leczenia i procedur medycznych

Przede wszystkim należy zadbać o ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą. To najważniejsza kwestia, ponieważ może być najbardziej dotkliwa i najbardziej odczuwalna dla ubezpieczonego. Koszty leczenia za granicą mogą sięgać od kilku tysięcy aż do kilkudziesięciu, czy w skrajnych przypadkach kilkuset tysięcy złotych. To ogromne pieniądze, którymi rzadko kto swobodnie dysponuje. Właśnie dlatego należy wykupić dla siebie ubezpieczenie. Dzięki niemu w razie zdarzenia, gdy konieczne jest podjęcie leczenia za granicą, koszty tego leczenia pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe na podstawie zawartej polisy. To bardzo praktyczne. Zabezpieczenie sobie takiej opcji powoduje, że z podjęciem leczenia nie wiążą się obawy o jego koszty. To również pokrycie kosztów akcji ratunkowej, jeżeli trzeba taką przeprowadzić. Każda akcja ratunkowa to bardzo poważne wydarzenie. Należy się liczyć z tym, że jej finansowanie, to także bardzo duże koszty, które należy pokryć. Nie bez znaczenia jest również transport medyczny. Zaburzenie zdrowia może być bowiem tak silne, że podróżny powinien powrócić do kraju. Jego powrót może nie być możliwy zwykłym środkiem transportu i potrzebny jest transport medyczny. To kolejne koszty i wydatki. Mając polisę na odpowiednią kwotę, można się ich nie obawiać.

Dodatkowe opcje

Można również wybrać dla siebie liczne dodatkowe opcje dostępne przy ubezpieczeniu wakacyjnym. Może to być ubezpieczenie obejmujące uprawianie sportu, ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie kosztów rezygnacji. To oczywiście tylko niektóre wybrane propozycje. Każde towarzystwo oferuje bowiem bardzo szeroki zakres zróżnicowanych umów dodatkowych, które stanowią odpowiedź na potrzeby klientów. Ubezpieczenie obejmujące uprawianie sportu poszerza zakres odpowiedzialności towarzystwa. W normalnej sytuacji, uprawianie sportu nie jest objęte ochroną. Dzięki ubezpieczeniu, aktywność sportowa nie stanowi wyłączenia w ubezpieczeniu. Ubezpieczenie bagażu podróżnego chroni ten bagaż przed zgubieniem i/lub kradzieżą. W ten sposób można zabezpieczyć się na taką losową ewentualność, w której podróżny zostanie pozbawiony najbardziej osobistych rzeczy, jak kosmetyki i ubrania. Natomiast ubezpieczenie kosztów rezygnacji, to ubezpieczenie, które pokrywa koszty rezygnacji z wyjazdu, jeżeli rezygnacja ta ma podstawy losowe. Nie może to być zwykła zmiana zdania. W takiej chwili polisa nie działa. Jeżeli jednak trzeba zrezygnować z ważnego powodu, to można skorzystać z tej opcji i nie ponosić kosztów rezygnacji.

Ubezpieczenie wakacyjne to bardzo ważne i niezwykle przydatne rozwiązanie ubezpieczeniowe, które chroni ubezpieczonego na wiele różnych sposobów, przede wszystkim zabezpieczając jego finanse.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty